Pobeda za prvo mesto

Juniori Radničkog 1912 u derbiju kola Omladinske lige Vojvodine – Sever savladali su ekipu Bačke iz Bačke Palanke. Viđena je odlična utakmica. Domaćin je prvi pripretio već u 4. minutu preko Molnara koji je slabo šutirao sa peterca pored stative. Pet minuta kasnije Spasić je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta završila preko prečke. Sredinom prvog dela Molnar je prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, šutirao, ali je golman gostiju odbranio njegov šut. Na odbitak je naleteo Vidaković, ali je slabo zahvatio loptu, koju je golman Krndija uspešno zaustavio. Gosti su uzvratili šest minuta pre odlaska na odmor. Trifunović je pobegao domaćim igračima, šutirao sa „penaltika“ tik pored stative. Minut kasnije Nemet je oprobao šut iz daljine, međutim Štork je bio siguran. Domaćin je uzvratio u sledećem napadu preko Plavšića koji je nakon kornera šutirao glavom sa 6-7 metara. Do odlaska na odmor domaći igrači su postigli dva gola. Prvo je Molnar pobegao gostujućim štoperima i rutinski prevario Krndiju. Gosti se nisu ni oporavili od šoka, na semaforu je bilo 2:0. Domaći su napravili odličnu kontru, lopta je došla do Vidaković koji je neodbranjivo šutirao iskosa sa ivice kaznenog prostora. U drugom delu se igralo uglavnom na sredini terena, bez ozbiljnijih prilika, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Radnički 1912 – Bačka 2:0 (2:0)

Strelci: Molnar, Vidaković (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Vidaković, Spasić, Plavšić (Radnički 1912). Pajkanović (Bačka).

Radnički 1912: Štork, Spasić (Vukelić), Bajić, Plavšić, Molnar (Ralević), Vidaković (Šumar), Lazić (Popović), Kartalija, Buišić, Drvar (Praštalo), Vojvodina.

Bačka: Krndija, Polić (Kljajić), Pajkanović, Marinković (Karanović), Nemet, Trifunović, Petković (Grgić), Zindović, Proković, Gostović (Radaković), Orelj.

U ostalim mečevima kola postignuti su sledeći rezultati: Hajduk 1912 – Spartak 1:3, Petrika – Petar Puača 3:3, Tisa – Bačka 1901 – 3:2, RFK Novi Sad 1921 – Proleter 4:2.

Tabela: Spartak 15, Radnički 1912 – 15, Bačka 14, Proleter 12, RFK Novi Sad 1921 – 12, Kabel 10, Petar Puača 10, Bačka 1901 – 9, Tisa 9, Petrika 4, Tekstilac 3, Hajduk 1912 – 2.

Kadetska selekcija nije imala sreće pošto je poražena u poslednjim sekundama meča. U prvom delu susreta domaća ekipa je bila bolji rival na terenu. Imali su inicijativu i posed lopte, a najbolju priliku na susretu propustio je Filipović koji je sam izbio pred golmana gostiju, međutim šutirao je pored gola. U nastavku meča viđena su tri gola. Gosti su poveli u 57. minutu susreta preko Kopanje. Sredinom drugog dela Filipović je poravnao rezultat. U poslednjih 20-tak minuta domaćin je pritiskao, stvarao prilike, ali bez realizacije. I kada su svi čekali poslednji sudijski zvižduk usledio je veliki šok za domaće igrače. Gosti su izveli korner, golman Đokić je slabo procenio let lopte, koja ga je preletela, a gostujući igrač Ćulibrk glavom loptu smestio u mrežu.

Radnički 1912 – Bačka 1:2 (0:0)

Strelci: Filipović (Radnički 1912). Kopanja, Ćulibrk (Bačka).

Žuti kartoni: Stupar, Ćeran, Krivokuća (Radnički 1912). Ćulibrk, Kopanja (Bačka).

Radnički 1912: Đokić, Gunić, Krivokuća, Drobina, Ćeran, Ibišić, Šević, Stupar, Filipović, Đurđev, Filipović.

Bačka: Zolotić, Mirosavljević, Ćulibrk, Kozomora, Laćarak, Kolarov, Stamatović, Pajkanović (Glišić), Maksimović, Kopanja, Aleksić.

Rezultati kola: Hajduk 1912 – Spartak 1:4, Petrika – Petar Puača 4:0, Kikinda 1909 – Kabel 0:1, RFK Novi Sad 1921 – Proleter 3:1. Slobodna je bila ekipa Tise.

Tabela: RFK Novi Sad 1921 – 18, Petrika 16, Kabel 16, Bačka 15, Proleter 13, Spartak 12, Radnički 1912 – 7, Hajduk 1912 – 3, Tisa 3, Petar Puača 0, Kikinda 1909 – 0.