Poraz od kvalifikanta

Filip Krajinović Rolan Garos maj 2019 godina - slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Milojević 1:3 (4:6, 6:3, 3:6, 1:6).

Filip Krajinović nije se proslavio u prvom kolu Rolan Garosa. Bolji od njega bio je kvalifikant, zemljak Nikola Milojević, trenutno 144. igrač sveta. Nikola je otvorio meč sa tri vezana gema. Filip je uzvratio i preokrenuo (4:3) rezultat u svoju korist. Ipak, već u narednom gemu Filip je izgubio svoj servis, što njegov protivnik koristi i osvaja prvi set. Drugi set je započeo razmenom brejkova. Drugim brejkom u četvrtom gemu Krajinović je prelomio set i izjednačio rezultat. Milojević je iskoristio manjak koncentracije 29. igrača sveta, pravi brejk na samom startu trećeg seta za koji se ispostavilo da je bio dovoljan. U četvrtom odlučujućem setu potpuna dominacija Nikole Milojevića i zaslužena prva pobeda na nekom turniru iz Gren slem serije. U narednoj rundi ga čeka Slovenac Bedena. „Fića“ će naredne dve nedelje odmarati, a potom sledi nastup na turniru u nemačkom Kelnu. U pitanju je turnir iz serije 250, a nakon toga je prijavio turnire u Beču (500) i Parizu (1.000).