Favoriti bez greške

Somborski predstavnici u Područnoj fudbalskoj ligi Sombor nisu se proslavili tokom proteklog vikenda. Zabeležili su tri poraza i jednu pobedu. Ekipa Stanišića 1920 zabeležila pobedu na gostovanju u Magliću i time zadržala lidersku poziciju na tabeli. Stanišić je poveo već u četvrtom minutu golom Stankovića. Domaćin je izjednačio preko Bojana Trojanovića u 17. minutu. Sredinom drugog poluvremena gosti su u samo osam minuta rešili pitanje pobednika. Radev je het-trikom rešio pitanje pobednika. Trojanović je svojim drugim pogotkom na meču u samom finišu meča ublažio poraz svoje ekipe. Žak, Omladinac i Kordun pretrpeli poraze. Žak je na „Igralištu kraj pruge“ ugostio Budućnost iz Mladenova. Gosti su poveli preko Kućeniča u 33. minutu, što je bio i rezultat prvog dela. „Žakovci“ su izjednačili u 56. minutu sa „kreča“, nakon što je gostujući golman Bojanić oborio Hoscieslavskog u kaznenom prostoru. Siguran realizator najstrože kazne bio je Dalibor Jovanović. Kućenič je svojim drugim golom na meču u 76. minutu rešio pitanje pobednika i svom timu obezbedio nova tri boda. Narednog vikenda Stanišić će ugostiti Borac iz Bačkog Gračaca, a Kordun ekipu Budućnosti iz Gložana. Žak će putovati u Obrovac, dok će Omladinac gostovati u Srpskom Miletiću.

Maglić – Stanišić 1920 – 2:4 (1:1)

Strelci: Bojan Trojanović 2 (Maglić). Radev 3, Stanković (Stanišić 1920).

Žuti kartoni: Tucić, Dobrovoljski (Maglić).

Maglić: Gajić, Kovačević (Stjepanović), Tadić, Mrkonjić, Ilić, Preradović, Dmirović (Dobrovoljski), Bojan Trojanović, Milanović (Spasić), Tucić (Zelenak), Boško Trojanović.

Stanišić 1920: Lagundžin, Vranković (Matić), Ljuština, M. Bogunović (Mijić), Pavin (Matijaš), D. Bogunović, Stanković, Resanović, Radev, Erdei (Pucar), Vujin.

Žak – Budućnost (M) 1:2 (0:1)

Strelci: Jovanović (Žak). Kućenič 2 (Budućnost M).

Žuti kartoni: Kovačević, Timar, Šimunov, Todorović (Žak). Novaković, Bošnjak (Budućnost M).

Crveni kartoni: Krstić (Žak).

Žak: Tešić – Đurić, Nikić, Krstić, Šuminov, Banić, Kovačević (Tišma), Milanović (Štimac), Timar, Hoscieslavski (Terzija), Jovanović, Savić (Todorović).

Budućnost (M): Bojanić, Prošić (Kopanja), Marčeta, Bajić (Bošnjak), Radičić, Bukvić (Zirojević), Kućenič, Zeljko (Hajduković), Novaković, Rađenović (Morača), Meseldžija.

Borac (BG) – Zadrugar 2:1 (1:0)

Strelci: Zagorac, Ilić (Borac BG). Rančić (Zadrugar).

Žuti kartoni: Ličina, Zagorac, Nesković (Borac BG). Tasić, Burda, Pavkov (Zadrugar).

Borac (BG): Marković, Radaković, Ličina (Čuturilo), Subašić, Zagorac, Pokrajac, Ilić (Krtinić), Žegarac, Ćuk (Jovin), Nesković, Obradović.

Zadrugar: Stefanović, Janković, Pjević, Pavkov, Irić, Janus (Ilić), Vuković, Končarević (Močić), Burda (Milićević), Rančić, Tasić.

Preostali rezultati ovog kola: Slavija – BSK 0:0, Kulpin – Radnički 1918 – 4:2, Omladinac – Budućnost (P) 0:3Rusin – Kordun 4:1, Budućnost (G) – Borac 46 – 3:3.

Susret između Poleta i Tvrđave je odložen zbog aktuelne epidemiološke situacije u opštini Odžaci.

Tabela: Stanišić 1920 – 21, Rusin 19, Budućnost (M) 19, Budućnost (P) 18, Borac 46 – 14, Slavija 13, Budućnost (G) 10, Borac (BG) 10, Žak 10, Kulpin 9, Zadrugar 8, Radnički 1918 – 7, Maglić 7, Tvrđava 6, Kordun 6, Polet 4, Omladinac 4, BSK 4.

Parovi narednog (9) kola: Borac 46 – Žak, Kordun – Budućnost (G), Budućnost (P) – Rusin, Zadrugar – Omladinac, Stanišić 1920 – Borac (BG), Radnički 1918 – Maglić, BSK – Kulpin, Tvrđava – Slavija, Budućnost (M) – Polet.