Nikola odveo Nagetse u polufinale

Nikola Jokić slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Juta 80:78 (Q1 – 26:21, Q2 – 24:15, Q3 – 15:24, Q4 – 15:18).

Denver Nagetsi dobili su i treći uzastopni meč protiv Jute i rezultatom 4:3 se plasirali u polufinale plej-ofa Zapadne konferencije. U poslednjem susretu nije viđeno puno koševa, a centralna figura meča bio je Nikola Jokić koji je ubacio više od trećine koševa svog tima. Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo ekipi iz Kolorada koja je na odmor otišla prednošću od +14. Prednost bi bila i veća da nije bilo raspoloženog Mičela. Ipak tokom treće deonice Džezeri se vraćaju, smanjuju rezultat i u nastavak poslednjih 12 minuta ulaze sa minusom od svega pet koševa, a u uvodnim minuta poslednej četvrtine stižu i do izjednačenja (65:65). Do poslednjeg minuta ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu, a posle poena Mareja, Nagetsi su poveli 78:74. Ipak, Gober i O’Nil su se izborili za 78:78, a tada na scenu stupa po običaju Nikola Jokić i postiže odlučujući koš za svoj tim na 28 sekundi pre kraja mečaSrpski centar je meč završio sa 30 poena i 14 skokova. Pored njega, pobedi su doprineli Marej sa 17 i Porter junior sa 10 poena. Sa druge strane Mičel je ubacio 22, a Gober 19 poena. Denver će u polufinalu igrati protiv LA Klipersa.