Krajinović „ispustio“ Kanađanina

Filip Krajinović slika preuzeta sa znaničnog twiter naloga - WesternSouthern Open turnira

Krajinović – Raonić 1:2 (6:4, 6:7, 5:7).

Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP masters turnira u Sinsinatiju pošto je u četvrtfinalu poražen od Kanađanina, Miloša Raonića sa 2:1 u setovima. Srpski teniser je već u drugom gemu bio suočen sa gubitkom servisa, međutim uspeo da je „izvuče“ iz nezgodne situacije, a već u narednom gemu koristi prvu brejk priliku i oduzima servis svom rivalu za vođstvo od 2:1, što se ispostavilo kao ključan momenta za dobijanje prvog seta. Identično je krenuo i drugi set. Somborac ponovo pravi brejk na početku drugog seta. Do samog finiša je imao prednost, ali nije uspeo da prelomi meč. U desetom gemu „Fića“ je servirao za pobedu, međutim Raonić se nije predavao, kaznio je svaku grešku svog protivnika i na kraju stigao do izjednačenja. Set je odlučen u taj-breku koji je u potpunosti pripao Kanađaninu. U odlučujućem trećem setu viđena je velika borba oba tenisera. Filip je ponovo bio u prilici da reši susret, imao je nekoliko brejk prilika, pa ponovo meč loptu, ali Raonić će uvek izvlačio. Pri rezultatu 5:5 kanadski teniser koristi priliku, pravi brejk, a potom fantastično servira i rešava meč u svoju korist. Krajinović nema vremena za odmor, pošto ga već od ponedeljka očekuje nastup na US openu.