Srpskoligašima po bod na startu

Fudbaleri Radničkog 1912 i Sloge imaju za čim da žale na startu novog prvenstva. Somborci se nisu proslavili na gostovanju u Novim Kozarcima, iako su bili dominantni tokom većeg dela susreta. U prvom delu susreta igralo se uglavnom na sredini terena. Domaćin je u utakmicu ušao sa petoricom igrača u poslednjoj liniji sa namerom da iz kontre nešto urade. To im je uspelo u 19. minutu meča. Cvijanović je uputio loptu Galiću u prostor između dva igrača gostiju, ovaj utrčao u kazneni prostor i rutinski matirao nemoćnog Ićitovića. To je ujedno bio i jedini šut domaćeg sastava u okvir gola tokom čitavog meča. Ekipa Radničkog 1912 nakon primljenog gola nije uspevala ozbiljnije da ugrozi gol Živkova, a jedinu priliku su propustili u 45. minutu kada je Darko Terzić natrčao na jedan odbitak i šutirao sa ivice kaznenog prostora preko gola. Nastavak je u potpunosti pripao „crvenima“. Prvu priliku propustio je David Knežević u petom minutu nastavka na centaršut Svitića, da bi samom minut kasnije Terzić šutirao glavom sa 6-7 metara direktno po sredini gola u golmana Živkova. Desetak minuta kasnije Šveljo je oprobao šut iz „slobodnjaka“, međutim ponovo je golman domaće ekipe bio siguran. Igrao se 68. minut kada je Radnički 1912 stigao do izjednačenja. Popović je odlično izveo korner, a kapiten gostiju Mihajlo Goronjić je bio najspretniji na petercu domaće ekipe. Nakon gola dolazi do gužve i koškanja između Spahića i Kneževića, nakon kojeg sudija Mudrinić obojicu šalje na „hlađenje“. Terzić je šest minuta kasnije ponovo bio u gol prilici, međutim njegov šut je završio pored stative. Domaći su pripretili u 82. minutu preko Popovića čiji šut iz slobodnog udarca je završio daleko preko gola. Šest minuta kasnije Galić je traljavo šutirao po zemlji preko gola. Do kraja susreta viđene su još dve prilike gostiju. Prvo je Šveljo šutirao pravo u golmana Živkova sa ivice kaznenog prostora, da bi u poslednjim trenucima meča Antunić neometan šutirao sa „penaltika“, ponovo preko gola. Treba istaći i da sudija Mudrinić oštetio goste iz Sombora kada je propustio priliku da pokaže na belu tačku sredinom drugog dela kada je jedan igrač domaće ekipe oborio Kneževića u kaznenom prostoru. I drugi naš predstavnik u trećem rangu nije imao sreće. Sloga je ugostila Kozaru. Imali su Čonopljanci nekoliko izglednih prilika, bili su bolji rival tokom čitavog susreta, međutim nisu uspeli da ih realizuju, pa su na kraju morali da se zadovolje samo jednim bodom. Narednog vikenda Radnički 1912 dočekuje Borac iz Sakula, a Sloga gostuje Vojvodini 1928 iz Perleza.

Sloboda – Radnički 1912 – 1:1 (1:0)

Strelci: Galić (Sloboda). Goronjić (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Popov, Zečević, Jovandić, Živkov (Sloboda). Dimitrić, Šveljo (Radnički 1912).

Crveni karton: Spahić (Sloboda). Knežević (Radnički 1912).

Sloboda: Živkov, Ratko (Reljić), Jovandić, Ćulibrk, Galić, Cvijanović, Spahić, Gavrilović (Zečević), Popov, Savić (Misić), Vrbački (Popović).

Radnički 1912: Ićitović, Svitić (Vemić), Šveljo, Terzić (Antunić), Mladenović, Anđić (Rajkovača), Dimitrić, Popović, Molnar (Slavuljica), Pavić (Knežević), Goronjić.

Sloga – Kozara 0:0

Strelci: /

Žuti kartoni: Vidović, Rančić, Vuković (Sloga). Ćirić, Mastilo, Nešić, Božić, Bunić, Lisica (Kozara).

Crveni karton: Bajčev (Sloga).

Sloga: Bulović, Vidović, Vukas (Makar), Simić (Purić), Rančić, Vuković, Konjović (Milošević), Bajčev, Cvetković, Stanković, Bojić.

Kozara: M. Đaković, Lisica, Mastilo, Runjevac, T. Bjelanović, Bunić (D. Bjelanović), N. Đaković, Ćirić, Šoć (Božić), Vokić, Nešić (Lisica).