Stonsi zaustavljeni u polufinalu

Bowling Stonsi i Fortuna jun 2020.godina doigravanje za titulu

Bowling Stonsi poraženi su u polufinalu doigravanja za titulu od ekipe Fortune. Novosađani predvođeni braćom Cimeša bez problema su nadigrali somborski sastav i sasvim zasluženo su se plasirali u samu završnicu doigravanja za titulu prvaka države. Nakon prva dva seta bilo je izjednačeno. Potom je domaćin vezao tri seta, stekao nedostižnu prednost i prelomio meč. Dobra igra donela im je i dodatne poene na srušene pinove, pa je na kraju prednost bila i više nego ubedljiva 13:3 (2:0, 0:2, 2:0, 2:0, 2:0, 1:1, 4:0) – 4.610:4.349. „Kljajićevčani“ u dresu Fortune bili su nezaustavljivi, pošto su srušili više od polovine ukupnog broja pinova. Posebno je briljirao Milan Cimeša sa osvojenih osam poena i 1.242 srušena pina. Marko Cimeša je pridodao 1.185 pina. Kod gostiju po običaju najbolji Predrag Mandić sa šest poena i 1.103 oborena pina.

Fortuna: Marko Cimeša (1.185), Milan Cimeša (1.242), Korda (1.075), Ilić (1.108).

Bowling Stonsi: Mandić (1.103), Vučković (1.080), Oto (880), Naumov (938), Minić (348), Tolić (-).

Finale je na programu u subotu, 27. juna. Za titulu će se boriti domaći Metalac i Fortuna.