Po dva rukometna poraza/pobede

Rukometaši Somborelektra poraženi su na gostovanju protiv domaćeg Dolova. Somborski prvoligaš je samo u uvodnim minutama pružio otpor, a kako je vreme odmicalo domaćin je preuzimao konce igre i iz minut u minut povećavao svoju prednost. Utakmica je prelomljena u poslednjih deset minuta prvog dela susreta kada je Dolovo steklo prednost od osam golova. U nastavku meča ista je uvećana na dvocifrenu, a u nekoliko navrata je bilo i maksimalnih + 12. Ekipa Sombora izgubila je pred praznim tribinama Gradske hale Mostonga svoj meč protiv ekipe Vojvode Stepe. U uvodnim minuta izjednačena igra oba tima. Gosti sredinom poluvremena odlaze na +3 (6:9). Ipak, za svega pet minuta sledi preokret i vođstvo domaćina od +2 (12:10). Somborski tim je u poslednja dva minuta ušao sa minimalnom prednošću od 15:14. Sledi neshvatljiv pad u igri i gosti mini serijom 4:0 odlaze na odmor sa prednošću od 15:18. Na startu drugog dela stiču +5. Domaćin se ne predaje, smanjuje na minus dva, međutim nisu imali snage za potpuni preokret. Drugi naš prestavnik u ovom rangu, ekipa Dalmatinca slavila je domaćem parketu. Imali su domaći igrači vođstvo tokom čitavog susreta. Posebno su dominantni bili tokom drugog dela kada su imali prednost do sedam golova razlike. Ipak, u poslednjih pet minuta dolazi do opuštanja, što gosti koriste u smanjuju rezultat. Ovim informacijama treba dodati i da je ŽRK Ravangrad sezonu otvorio pobedom (34:20) na gostovanju u Senti.

Dolovo – Somborelektro 34:22 (18:10)

Sedmerci: 2/4 (Dolovo). 4/5 (Somborelektro).

Isključenja: 10 minuta (Dolovo). 10 minuta (Somborelektro).

Dolovo: Janović, Pejčić 6, Đurkov 4, Mladenović, Ma. Petrović 3, Kalajdžija 1, Ostojin, Stošić 7, Mitić, S. Petrović 1, Marko 5, Mi. Petrović 7.

Somborelektro: Maksimović, Rnjak, Petrović, Gajin, Pejinović, S. Miskin 8, Ž. Miskin, Jokić 5, Oros 5, Kuprešanin 1, Gradinac 1, Veselovski 2, Domić, Vojvodić, Zeljko.