Novi poraz Sivca

Voždovac 2012 – Sivac 69   32:29 (17:16)

Ekipa Sivca neočekivano je poražena u 14. kolu Super B rukometne lige Srbije od pretposlednejg tima lige. U prvom poluvremenu viđena je izjednačena igra oba tima. Igralo se uglavnom gol za gol. Iako su „Sivčani“ krajem prvog dela stekli dva gola prednosti, uslediula je mini serija (3:0) ekipe Voždovca koji time preokreću rezultat i sa minimalnom prednošću odlazi na odmor. U nastavku su bili u konstantnom vođstvu, da bi u uvodnim minutama drugog dela stiglo i prvo izjednačenje. Ipak, sredinom drugog poluvremena domaćin odlazi na +3. U tim trenucima posebno se istakao golmana domaće ekipe koji je u nekoliko navrata skinuo par zicera. Kada je Voždovac poveo sa 26:22 bilo je jasno da bodovi ostaju u Beogradu. Nakon taj – auta „Panteri“ se dižu i sa brza gola smanjuju zaostatak, ali za veći preokret ipak nisu imali snage. Na kraju, zaslužena pobeda domaćeg tima. Najefikasniji u poraženom timu bio je Beslać sa osam pogodaka. Pored njega u strelce su se upisali i: Milojević 5, Kopanja i Živković po 4, Čabai i Kalić 3, Marjanović i Ćujić po jedan pogodak.

U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Jugović – Kolubara 28:23, Crvenka – Mačva (B) 29:20, Vrbas Petrol – Jedinstvo 26:29. Slobodna je bila ekipa Smedereva.

Tabela: Jugović 18,  Mačva (B) 17, Crvenka 15, Kolubara 15, Jedinstvo 14, Morava 14, Sivac 69 – 13, Vrbas Petrol 13, Lavovi BP 8, Voždovac 2012 – 7, Smederevo 4.

Parovi narednog (15) kola: Crvenka – Vrbas Petrol, Mačva (B) – Voždovac 2012, Sivac 69 – Smederevo, Kolubara – Lavovi BP, Morava – Jedinstvo. Slobodna je ekipa Jugovića.