Pobeđen prvi tim lige

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk strane Denver Nagetsa

Denver – Milvoki 109:95 (Q1 – 39:24, Q2 – 23:30, Q3 – 14:17, Q4 – 33:24).

Košarkaši Denvera nakon poraza od Klivlenda pobedili su na domaćem parketu vodeći tim lige. Domaćin je već nakon prvih dvanaest minuta stekao prednost od +15. Do odlaska na veliki odmor prednost je prepolovljena. Gosti su treću deonicu rešili u svoju korist i na ulasku u poslednju četvrtinu prišli su na svega koš zaostatka. Ekipa iz Kolorada se malo trgla i brzom serijom 8:0 se ponovo odlepila, a potom i meč rutinski privela kraju. Nikola Jokić se nije posebno istakao u noćašnjem duelu. Postigao se svega deset poena, uz devet skokova i sedam asistencija. Nagetse je do pobede predvodio Marej sa 21 poenom. Sa druge strane najefikasniji u timu Milvokija je bio Korver sa 23 koša. „Grumenje“ je i dalje treći tim Zapadne konferencije sa skorom 43/21. Narednu utakmicu igraju u četvrtak, 12. marta na gostovanju protiv Dalasa.