Pobeda Sloge u derbiju

Fudbaleri Sloge pobedili su na startu prolećnog dela šampionata ekipu ČSK-a iz Čelareva. Po veoma teškom terenu domaćin je poveo već u 10. minutu preko Nikole Makara. Nedugo potom usledio je hladan tuš pošto su gosti iz jedne polukontre poravnali rezultat. Strelac izjednačujućeg gola bio je Vladimir Tasić. U nastavku susreta fudbaleri Sloge su vršili konstantan pritisak što je urodilo plodom u 77. minutu kada je zimsko pojačanje Milan Matijević nakon greške golmana gostiju Ivanovića doveo svoj tim u vođstvo od 2:1. Do kraja susreta nije bilo promena. Osvajanjem novih bodova Čonopljanci su uvećali prednost na tabeli i sada imaju 12 bodova viška u odnosu na najbliže pratioce. Inače, uprava fudbalskog kluba Sloga uputila je zahvalnost bivšem igraču, Milošu Kosanoviću na donaciji u vidu opreme najmlađim članovima kluba.

Sloga – ČSK 2:1 (1:1)

Strelci: Makar, Matijević (Sloga). Tasić (ČSK).

Žuti kartoni: Matijević, Bojić, Konjović, Vuković (Sloga), Jovović i Mršić (ČSK).

Sloga: Bulović, Makar, Matijević (Marinković), Cvetković, Vuković, Konjović, Grgić (Bajčev), Purić, Stojaković, Bojić (Ninković), Vidović.

ČSK: Ivanović, Jević, Mršić, Balinović, Jevtić, Popadić, Jovović, Trivunović, Plavšić (Tomović), Jovanić, Tasić.

U ostalim mečevima kola postignuti su sledeći rezultati: Radnički – Mladost (T) 2:2, Bačka – Mladost (BP) 0:1, Vrbas – Mladost Apa 2:2, Vojvodina – Tisa 1:2, Crvenka – Tavankut 2:0, Stari Grad – Bajša 3:1, Tekstilac – Krila Krajine 3:1.

Tabela: Sloga 43, Stari Grad 31, ČSK 31, Mladost Apa 31, Tisa 30, Mladost (BP) 28, OFK Vrbas 27, Tavankut 26, Bajša 21, Tekstilac 19, Bačka 18, Vojvodina 17, Crvenka 16, Krila Krajine 11, Mladost (T) 10, Radnički 2.

Parovi narednog (17) kola: Tekstilac – Bačka, Krila Krajine – Stari Grad, Bajša – Crvenka, Tavankut – Radnički, Mladost (T) – Sloga, ČSK – Vojvodina, Tisa – OFK Vrbas, Mladost Apa – Mladost (BP).

Loš vikend imali su somborski predstavnici u Područnog fudbalskoj ligi Sombor. Pretrpeli su sva tri poraza. Žak je izgubio na gostovanju u Baču od domaće Tvrđave sa 2:1, dok su Omladinac i Kordun pretrpeli teške poraze od Poleta iz Karavukova (3:0) odnosno Budućnosti iz Paraga (5:0). Narednog vikenda Žak dočekuje Kulpin, Kordun Polet, dok će Omladinac ugostiti Hercegovac.