Jelena Leković treća na Balkanu, pioniri odlični u Šapcu

Na internacionalnom karate turniru u Šapcu, najmlađa takmičarska grupa karate kluba „Somborac“ osvojila je sedam zlatnih i pet srebrnih  medalja. Zlatne medalje u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su: Danijel Kolović, Đorđe Hristov, Kristina Kolović, Jana Mijatović, Aljoša Milisavljević, Tara Jurić, a u ekipnoj konkurenciji kata tim nada u sastavu: Kristina Kosanović, Nikola Čavić i Đorđe Hristov. Srebrne medalje osvojili su: Ema Viderker, Kristina Kosanović, Nikola Čavić, Lana Krizmanić, kao i pionirski kata tim u sastavu: Aljoša Milisavljević, Tara Jurić i Lana Krizmanić. U sveukupnom plasmanu, u konkurenciji 26 klubova, somborski klub zauzeo je treće mesto. Bio je ovo kontrolni nastup za takmičare do 14 godina pred Prvenstvo Srbije za mlađe uzrasne kategorije, koje se održava 21. marta u Smederevu. Ovome treba dodati i informaciju da na 22. po redu Balkanskom prvenstvu za seniore u katama i sportskoj borbi, Jelena Leković ostvarila je izuzetno vredan rezultat. U kategoriji kate pojedinačno, u konkurenciji 23 takmičarke, učenica trenera Petra Kosanovića osvojila je bronzano odličje. Balkansko prvenstvo održano je u Beogradu 7. i 8. marta po pravilima Svetske karate federacije, u organizaciji Karate federacije Srbije i Balkanske karate federacije. Kako se navodi u klupskom saopštenju, Jelenin najnoviji uspeh još je veći kada se uzme u obzir da je ona nedavno završila master akademske studije na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja, odbranivši završni master rad sa ocenom deset. U toku osnovnih i master studija, Jelena je predano i marljivo trenirala. Takav pristup zadržala je i u 2020. godini, što je doprinelo zapaženim nastupima i bronzanom odličju na Prvenstvu Balkana.