Važna pobeda pred derbi

Odigrano je 12. kolo Futsal lige Vojvodine – grupa Zapad. Nakon odlične utakmice i pobede nad Novim Sadom, futsaleri Žak Juniora gostovali su u Futogu, gde su sa svega pet igrača demontrirali silu i ubedljivo porazili domaću Fortunu. Bogunović i Vidaković su u uvodnim minutama meča postigli dva efektna pogotka i time jasno stavili do znanja domaćinu da nemaju nameru da se odreknu bodova. Radmanović je dva minuta pre odlaska na odmor povisio na 3:0. U nastavku meča za svega par minuta „Žakovci“ su sa nova četiri pogotka potopili „narandžaste“. U 31. minutu Marko Drča je postigao počasni pogodak za „Futožane“. U ponedeljak, 9. marta u Gradskoj hali Mostonga gostuje ekipa Letećih Holanđana. U pitanju je derbi kola i susret trenutno dve prvoplasirane ekipe šampionata. Vrbašani su jedini neporaženi tim prvenstva. Utakmica se igra od 21. čas, a ulaz je besplatan. Biće ovo poslednja utakmica somborskog tima u regularnom delu sezone, pošto će u poslednjem kolu biti slobodni. Ono što je sigurno da će ekipa Žak Juniora nastupiti u baražu kroz koji će pokušati da se domognu plasmana u viši rang odnosno Drugu futsal ligu Srbije.

Fortuna – Žak Junior 1:7 (0:3)

Strelci: Drča (Fortuna). Bogunović 2, Vidaković 2, Matić 2, Radmanović (Žak Junior).

Fortuna: Saiti, Vargec, Stojak, Drča, Vasić, Tubić, Nikolić, Bošković.

Žak Junior: Molnar, Radmanović, Vidaković, Bogunović, Matić.

Tabela: Leteći Holanđani 26, Žak Junior 24, Novi Sad 22, Leteći Bajmočani 19, Hajduk 9, Fortuna 2, Tango 2.