Minimalan poraz na startu drugog dela sezone

Proteklog vikenda nastavljeno je rukometno prvenstvo Super B lige lige. U derbiju kola ekipa iz Sivca gostovala je u Bogatiću. U prvom delu susreta igralo se gol za gol, nekolicina grešaka u napadu, kao i početna nervoza. Pravo lice oba tima viđeno je tek u nastavku meča. „Panteri“ su sredinom drugog poluvremena pri vođstvu 16:17 propustili dve kolosalne prilike da povedu sa dva gola, međutim isprečio se golman domaćih Džigurski koji je u tim momentima briljirao, čime je omogućio svojoj ekipi da povrati prednost. „Sivčani“ u poslednjem minutu imali priliku i napad za izjednačenje, ali na njihovu žalost u tim momentima nisu bili dovoljno koncentrisani, te je domaćin uspeo da pobedi i osvoji nove bodove. Najefikasniji u gostujućem timu bio je Čabai sa osam postignutih golova. Pored njega u strelce su se upisali: Beslać 4, Milojević 3, Živković i Marjanović po 2, Kalić i Kopanja po 1 gol.

Ostali rezultati kola: Vrbas Petrol – Lavovi (BP) 28:27, Jugović – Jedinstvo 30:29, Smederevo – Morava 29:30, Voždovac 2012 – Kolubara 26:28. U ovom kolu slobodna je bila ekipa Crvenke.

Tabela: Jugović 16, Mačva (B) 15, Kolubara 13, Sivac 69 – 13, Vrbas Petrol 13, Morava 12, Crvenka 11, Jedinstvo 10, Lavovi BP 8, Voždovac 2012 – 5, Smederevo 4.

Parovi narednog kola: Mačva (B) – Vrbas Petrol, Sivac 69 – Crvenka, Kolubara – Smederevo, Morava – Jugović, Jedinstvo – Lavovi BP. Slobodna je ekipa Voždovca 2012.