Tri medalje za plivače Sombora

Plivači Sombora učestvovali su proteklog vikenda na Međunarodnom plivačkom mitingu „Polet Kup 2020“. U konkurenciji 190 takmičara iz 17 klubova iz Mađarske, Hrvatske, Severne Makedonije, Bosne i Hercegovine i Srbije osvojili su tri medaljeRatko Pejić bio je drugi na 200m delfin u apsolutnoj kategoriji. Milana Čonić bila je treća na 100m leđno u apsolutnoj ketegoriji, dok je Dunja Peruničić u kategoriji kadetkinja zauzela treću poziciju na 100m prsno. To je bila njena prva osvojena medalja na prvom takmičenju koje je plivala za somborski klub. Svoje prvo takmičenje isplivao je Vukan Pejin, dok su Veljko Lazendić, Strahinja i Stefan Sekulić plivali svoje lične rekorde – navodi se u klupskom saopštenju.