Polet najuspešniji klub na mitingu

Proteklog vikenda u Somboru je održan međunarodni plivački miting „Polet Kup 2020“, na kom su učestvovali plivači iz Bosne i Hercegovine, Makedonije, Mađarske, Hrvatske i Srbije. SSK Polet učestvovao je sa 41 takmičarom. Osvojivši ukupno 67 medalja i najviše bodova SSK Polet je proglašen za najuspešniji klub na mitingu. Medalje su osvajaliNemanja Bukalov u apsolutnoj kategoriji osvojio je zlatne medalje u disciplinama 50m ledjno, 200m mešovito, 200m slobodno, 100m slobodno, 800m slobodno. Srebrnu medalju osvojio je u disciplini 50m delfin, a bronzu na 50m slobodno. Marko Kolović u apsolutnoj kategoriji osvojio je zlatne medalje u disciplinama 50m prsno, 50m delfin, 200m prsno. Srebrne medalje osvojio je na 50m slobodno, 50m leđno, a bronzu na 100m leđno. Danica Gazdić u apsolutnoj kategoriji osvojila je zlatnu medalju na 50m delfin, srebrnu medalju na 50m slobodno, 50m leđno, 100m slobodno, a bronzu na 50m prsno. Jovana Milošević u apsolutnoj kategoriji udisciplinama 50m i 100m prsno bila je druga, dok je u disciplini 50m slobodno bila treća. Aleksa Duduković u apsolutnoj kategoriji u disciplini 200m leđno okitio se zlatnom medaljom. Aleksa je uzeo srebro na 200m slobodno i bronzu na 400m slobodno. Matija Rađenović okitio se zlatnim medaljama u disciplinama 50m leđno, 50m delfin, 400m slobodno, 100m prsno, 200m mešovito, 100m slobodno, 800m slobodno. Matija je plivao i finala, pa je u apsolutnoj kategoriji u disciplini 400m slobodno, 100m slobodno i 800m slobodno bio drugi. U finalnoj trci na 100m prsno bio je apsolutno prvi. Stefan Kovačević je u svojoj kategoriji uzeo pet zlatnih medalja i to u disciplinama, 50m leđno, 50m delfin, 200m mešovito, 200m delfin, 200m prsno. U disciplini 100m prsno Stefan je uzeo srebro, a u finalnoj trci 200m deffin bio je u apsolutnoj kategoriji treći. David Kulić je u svojoj kategoriji bio drugi u disciplinama 50m leđno, 200m leđno. Treće mesto zauzeo je u disciplinama 200m mešovito, 100m leđno. U finalu u apsolutnoj kategoriji David je zauzeo treće mesto i uzeo bronzanu medalju. Srđan Banda je bio prvi u disciplini 800m slobodno, a u disciplini 50m delfin je bio treći. Marko Vukmirović je uzeo zlatnu medalju u disciplini 50m prsno, a u disciplini 200m prsno je uzeo bronzanu medalju. Pavle Sekulić je bio drugi u disciplini 50m prsno i uzeo srebrnu medalju. Đura Grba je u disciplini 50m prsno u svojoj kategoriji bio treći. Žofia Varga je osvojila srebro u disciplinama 100m prsno, 200m delfin. Bronzu je uzela na 50m slobodno, 100m mešovito. Takođe u finalu u apsolutnoj kategotriji uzela je dve bronze i to na 100m prsbo i 200m delfin. Teodora Stanković u svojoj kategoriji bila je prva na 50m slobodno, druga na 50m delfin i 200m ledjno, a treća na 100m mešovito. Maša Mraović osvojila je bronzanu medalju u disciplini 50m slobodno. Sara Rkman u svojoj kategoriji osvojila je srebro na 50m leđno. Laura Ležajić u osvojila je zlato na 50m prsno, srebro na 100m prsno i bronzu na 200m prsno. Irina Sekulić osvojila je srebrnu medalju u disciplini 200m prsno. Dunja Šijak osvojila je bronzu na 50m prsno. Ostali plivači isplivali su svoja najbolja vremena. Takmičari koji su isplivali trke na 800m slobodno, 200m mešovito i jednu najbolju 50m disciplinu mogli su da se bore za trofej najuspešnijeg takmičara u svojoj kategoriji. Nemanja Bukalov u A kategoriji, Matija Rađenović u B kategoriji i Dunja Šijak u C kategoriji poneli pehar najuspešnijih plivača u svojim kategorijama – navodi se u klupskom saopštenju.