Poraz u nadoknadi

Nikola Jokić slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – L.A. Lejkersi 116:120 (Q1 – 31:23, Q2 – 24:38, Q3 – 32:23, Q4 – 24:27, pr. 5:9).

Košarkaški derbi dve prvoplasirane ekipe Zapadne konferencije opravdao je očekivanja. Pobeda je na kraju pripala gostima iz L.A. nakon produžetka i dodatnih pet minuta. Domaći tim je dobro ušao u utakmicu, a nakon prve deonice imali su prednost od osam poena. Imali su Jokić i „društvo“ tokom druga deonice i +13, međutim to im nije bilo dovoljno. Sledi veliki preokret gostiju, koji su do velikog odmora preokrenuli rezultat u svoju korist i na pauzu su otišli sa šest poena viška. U nastavku susreta Nagetsi se vraćaju i u poslednjih 12 minuta ulaze sa +3. Ipak, u neizvesnoj završnici ekipa iz Kolorada je izborila dodatnih pet minuta košem Herisa. U produžetku „Jezeraši“ su bili prisebniji, što im je omogućilo da iz parket napuste neporaženi. U domaćem sastavu ponovo je Marej bio najefikasnji sa 32 poena. Nikola Jokić je ubacio 22 poena, a imao je i 11 skokova i šest asistencija. Lejkersi ostaju lideri Zapadne konferencije sa skorom 40/12, dok su Nagetsi drugi sa 38/16. Sledi sedmodnevna pauza zbog All-stars vikenda. Ekipa Denvera se na parket vraća 22. februara kada ih očekuje duel protiv Oklahome.