„Fića“ bez finala, sledi Roterdam

Filip Krajinović, Monpelje, februar 2020. godina - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk strane turnira

Krajinović – Monfis 0:2 (6:7, 2:6).

Srpski teniser Filip Krajinović zaustavljen je u polufinalu ATP turnira „Open Sud de France“ u francuskom Monpeljeu. Bolji od njega bio je domaći teniser Gael Monfis, koji je ujedno i prvi favorit turnira. U prvom setu nije bilo puno uzbuđenja, oba tenisera su bila sigurna na svoj servis, pa se igralo „gem za gem“. Set je odlučen u taj-breku. Filip je odlično startovao poveo sa 4:2, međutim usledila je mini serija njegovog protivnika, koji je sa pet vezanih poena, na kraju i slavio u prvom setu sa 7:6 (7:4). Naš teniser je odmah poveo na startu drugog seta. Imao je u narednom gemu i brejk priliku, koju nije uspeo realizovati. Kako to obično biva, ubzo je kažnjen, pošto je na drugoj strani Monfis napravio brejk, koji je uspešno i potvrdio ua vođstvo od 3:1 u gemovima. Novim brejkom u sedmog gemu Francuz je poveo sa 5:2, čime je faktički i potvrdio prolaz u finale, gde ga čeka bolji iz duela Pospišil/Gofan. Krajinović se iz Monpeljea seli u Roterdam (Holandija), gde će učestvovati na turniru ATP serije 500. Žreb je obavljen, a već je poznato da će njegov prvi protivnik biti domaći teniser Talon Grikspur. Ukoliko uspešno savlada ovu prepreku „Fića“ čeka boljeg iz meča Medvedev/Pospišil. Nagradni fond turnira je nešto malo veći od dva miliona evra, a glavni pretendenti za osvajanje naslova su Medvedev i Cicipas. Prošlogodišnji pobednik Gael Monfis je treći nosilac.