Filip uspešan na startu turnira u Monpeljeu

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Kuako 2:0 (6:4, 6:4).

Somborski teniser Filip Krajinović uspešno je startovao na ATP turniru u Monpeljeu pošto je u dva seta savladao kvalifikanta Enca Kuaka. Domaći teniser je bolje otvorio meč i poveo sa 3:0. „Fića“ se brzo trgnuo, vezao pet uzastopnih gemova, što mu je omogućilo da uspešno privede kraju prvi set. Odmah na startu drugog seta srpski teniser pravi brejk koji je uspešno potvrdio za vođstvo od 2:0. Francuz je uzvratio u šestom gemu i izjednačio na 3:3. Meč je prelomljen u narednom gemu, pošto je Filip ponovo „brejknuo“ svog protivnika, što se na kraju ispostavilo kao dovoljno za dobijanje meča. U narednoj rundi ga očekuje Šveđanin Mikael Imer koji je u prvom kolu izbacio Italijana Sinera. Krajinović i Imer se do sada nikad nisu sastajali. Njihov susret je na programu u četvrtak od 12 časova.