Jokić ponovo najbolji, pobeđen NO

Nju Orleans – Denver 106:113 (Q1 – 28:37, Q2 – 28:26, Q3 – 26:31, Q4 – 24:19).

Košarkaši Denvera pobedili su rano jutros na gostovanju u Nju Orleansu istoimenu ekipu. Goste je do pobede predvodio srpski košarkaš Nikola Jokić koji je bio najefikasniji u svom timu sa 27 postignutih poena, a upisao je i 12 skokova i sedam asistencija. Prilog (You Tube). Pored njega čak sedmorica njegovih saigrača su imala dvocifreni učinak kada su u pitanju poeni. Tokom većeg dela prve četvrtine viđena je izjednačena igra oba timu, da bi na kraju isteka prvih dvanaest minuta bilo +9 za goste. U nastavku su imali i dvocifrenu prednost, međutim Pelikansi su se malo trgli, pojačali ritam i u jednom momentu smanjili zaostatak na 46:48. Samo dva minuta kasnije na semaforu je opet bilo plus 10 za goste. Uzvratio je Redik sa dve vezane trojke, pa je na isteku druge četvrtine rezultat glasio 56:63 za Denver. Nju Orleans je bolje ušao u nastavak meča i u 30. minutu su poveli sa 72:70. Nagetsi su uzvratili mini serijom 8:0, a ubrzo su se odlepili i na +15. Prednost su uspešno održali do poslednjeg sekunda meča, iako su domaći igrači uspeli poslednjem minutu da smanje zaostatak na minus 3. Ekipa iz Kolorada je i dalje četvrti tim lige sa skorom 31/14, a narednu utakmicu igraju u nedelju, 26. janura protiv Hjustona.