Nagetsi bolji od Minesote

Slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Minesota – Denver 100:107 (Q1 – 29:26, Q2 – 25:29, Q3 – 25:26, Q4 – 21:26).

Ekipa Denvera slavila je rano jutros po našem vremenu na gostovanju u Minesoti. Domaćin je otvorio utakmicu mini serijom od 7:0, dok su gosti sredinom prvog dela stigli do izjednačenja (16:16). Minestota je vodila tokog celog prvog poluvrema, međutim Nagetsi su u finišu poluvremena uspeli da povedu. Tokom treće deonice igralo se koš za koš, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Na ulasku u poslednju deonicu „Grumenje“ stiče pet poena prednosti, da bi pet minuta pre isteka regularnog dela došli i do dvocifrene prednosti koju su uspešno održali do kraja utakmiceNikola Jokić je odigrao 34 minuta za svoj tim, zabeleživši dabl-dabl učinak sa 17 poena, 13 skokova i pet asistencija. Majkl Porter bio je najefikasniji u Denveru sa 20 poena. Narednu utakmicu Denver igra u četvrtak, 23. januara protiv Hjustona.