„Fića“ slavio nakon četiri časa igre

Filip Krajinović-slika preuzeta sa twiter naloga AO Australian Opena januar 2019.godine

Krajinović – Halis sa 3:2 (7:6, 7:6, 3:6, 4:6, 7:5).

Filip Krajinović nakon četiri časa igre plasirao se u drugu rundu prvog gren slema sezone, gde ga čeka treći teniser sveta Rodžer Federer. „Fića“ je prva dva seta rešio u svoju korist slavivši u taj-brekovima. Usledilo je malo opuštanje, što je njegov protivnik iskoristio i pre svega odličnim servisom uspeo naredna dva seta da reši u svoju korist i izjednači rezultat. Francuz je u trećem i četvrtom setu odservirao 14 asova, osvojivši 76 odnosno 79 odsto poena na prvi servis. U odlučujućem setu oba tenisera su držala svoj servis sve do šestog gema. Tada Halis pravi brejk, međutim Krajinović odmah potom uzvraća. U devetom gemu francuski teniser propušta čak tri vezane brejk prilike, Filip to koristi što mu donosi vođstvo od 5:4. U dvanaestom gemu srpski teniser koristi pad koncentracije svog protivnika i uspešno koristi prvu meč loptu. U narednom kolu ga čeka Federer protiv kojeg je upisao sva tri poraza u dosadašnjoj karijeri. Meč je na programu u sredu, ukoliko promenjivo vreme u Australiji to dozvoli.