Jokićevih 30 poena nedovoljni za pobedu

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Indijana 107:115 (Q1 – 21:15, Q2 – 29:29, Q3 – 31:30, Q4 – 26:41).

Košarkaši Denvera poraženi su rano jutros od Indijane posle velikog preokreta u poslednjih 12 minuta igre. Domaći tim je od starta poveo, rešio prvu deonicu u svoju korist, tokom druge bio u konstantnom vođstvu, tako da su na veliki odmor otišli sa prednošću od šest poena. U nastavku meča Nagetsi su nekoliko puta imali i dvocifrenu prednost, međutim nikako nisu uspeli prelomiti meč u svoju korist. U poslednjoj deonici potpuni preokret. Gosti su iz minut u minut smanjivali prednost, pa su tako u 42. minutu prvi put izjednačili (91:91), a dva minuta kasnije trojkom Mekdermota poveli (97:98). Odmah nakon toga Sabonis je vezao šest vezanih poena za goste, te je praktično rešio pitanje pobednika. Nikola Jokić pružio je još jednu odličnu utakmicu. Srpski centar je meč završio sa 30 poena, 10 skokova i četiri asistencije. Prilog (You Tube). Ispratio ga je Barton sa 16 koševa. U timu gostiju briljirao je Sabonis. Ostvario je tripl-dabl, 22 poena, 15 skokova i deset asistencija. Nakon ovog poraza „Grumenje“ deli treću poziciju Zapadne konferencije sa Jutom sa identičnim skorom 29/13, iza Lejkersa (34/8 i Klipersa 30/13). Jokić i drugovi narednu utakmicu igraju već sutra kada gostuju Minesoti.