Trijumf nakon produžetka

Golden Stejt – Denver 131:134 (Q1 – 34:19, Q2 – 28:26, Q3 – 23:28, Q4 – 28:40, pr. 18:21).

Domaćin je odlično započeo utakmicu i već na startu stekao dvocifrenu prednost (19:9). U poslednjem minutu prve četvrtine bilo je i +19, ali su gosti mini serijom 4:0 sa linije bacanja neznatno umanjili zaostatak. Nagetsi su u nastavku uspeli u jednom momentu smanjiti na minus 5 (46:41), međutim, Voriorsi su ubacili u brzini i serijom 16:4, stiču velikih +17. U nastavku susreta dolazi do preokreta, pogotovo tokom poslednje deonice koja je nadmoćno pripala gostima iz Kolorada. Nagetsi su čak u poslednjem minutu susreta i poveli 108:111, Voriorsi su uzvratili mini serijom 5:0, da bi Nikola Jokić košem u poslednjim trenucima pogodio i doneo svom timu produžetak u kojem su i stigli do trijumfaSrpski centar je završio meč sa učinkom od 23 poena, 12 skokova i osam asistencija. Prilog (You Tube). Ispratio ga je Barton sa 31 košem. Naredni meč ekipa Denvera igra u ponedeljak protiv Indijane. Denver je zadržao drugu poziciju Zapadne konferencije iza L. A. Lejkersa sa skorom 29/12.