Mladi futsaleri zabeležili prvu pobedu

Mladi futsaleri somborskog kluba Žak Junior zabeležili su svoju prvu pobedu u prvenstvu Omladinske futsal lige Vojvodine. „Somborski klinci“ odlično su odigrali skoro celu utakmicu i zasluženo su osvojili svoje prve bodove. Domaći tim je od starta odlično ušao u meč. Imali su nekoliko odličnih šuteva u prvih par minuta, međutim, gosti su poveli u 5. minutu nakon odlične kontre. Primljen gol nije ostavio posledica, pa je svega dva minuta kasnije Nikola Kovačev izjednačio rezultat odličnim šutem pod prečku sa desetak metara. Četiri minuta kasnije Vulin je doneo svom timu prvo vođstvo, dok je samo minut kasnije Vidaković povisio na 3:1, nakon katastrofalne greške golmana gostiju Vitkovića. Do odlaska na odmor Nemanja Vidaković se još jednom upisao u strelce. Odlični Bojan Carić na samom startu drugog dela povisio je na 5:1. Bibić je smanjio u 27. minutu, da bi tri minuta kasnije Dejan Đurđev postigao šesti gol za Žak Junior. Nakon toga dolazi do velikog pada u igri domaćeg tima, što gosti koriste i sa tri brza gola smanjuju na 6:5 i unose neizvesnost u samu završnicu utakmice. Pošto do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih prilika, promene rezultata nije bilo.

Žak Junior – Leteći Bajmočani 6:5 (4:1)

Žak Junior: Štimac, Drvar, Carić 1, Vulin 1, Vidaković 2, N. Kovačev 1, Đurđev 1, F. Kovačev.

Leteći Bajmočani: Vitković, Kolak, Bibić 1, Todorić, Šajić 2, Spasić 1, Knežević, Babić 1, Jovanović.