Koš za pobedu

Dalas – Denver 106:107 (Q1 – 32:27, Q2 – 27:29, Q3 – 30:30, Q4 – 17:21).

Košarkaši Denvera zabeležili su drugi uzastopni trijumf na gostovanju. Nakon pobede nad Atlantom, rano jutros savladana je odlična ekipa Dalasa. Ponovo je najbolji pojedinac u redovima Nagetsa bio Nikola Jokić koji je postigao pobedonosni koš za svoju ekipu na nepunih osam sekundi pre isteka regularnog dela. Gledaoci su mogli da uživaju, pošto je viđena izjednačena i neizvesna igra tokom svih 48 minuta. Domaći košarkaši su odlično ušli u meč. Poveli su od samog starta, imali su u završnici prve četvrtine i dvocifrenu prednost (32:22), međutim košem Morisa, a potom i trojkom Granta na prednost prepolovljena. Do odlaska na odmor igralo se koš za koš. U nastavku utakmice Maveriksi su kontrolisali igru, ponovo su uspeli da se „odlepe“ na +7 u 33. minutu, ali nisu uspeli da prelome meč, pošto je sa druge strane terene stajao Nikola Jokić koji je držao svoju ekipu u igru. Tokom treće deonice Nikola je ubacio čak 21 poen. Odluka o pobedniku pala je samoj završnici meča. Ekipa Dalasa ponovo nije uspela da prelomi meč, nakon +7 na samom startu poslednjih 12 minuta. Dva minuta pre kraja, nakon koša Hardaveja, ekipa iz Teksasa je stekla +5 (106:101), međutim ni to nije bilo dovoljno pošto do kraja utakmice nisu postigli koš. Pogotkom Jokića iz igre i Granta sa linije penala „Grumenje“ smanjuje zaostatak na pola koša. Poslednji poen na utakmici postigao je srpski centar osam sekundi pre zvuka sirena čime je doneo pobedu svom timu. Jokić je meč završio sa 33 pogotka, šest skokova i sedam asistencija. Prilog (You Tube). Ispratio ga je Grant sa 15 poena. Sa druge strane najraspoloženiji igrač bio je Slovenac Luka Dončić koji je postigao 27 poena, deset skokova i devet asistencija. Tim iz Kolorada nakon druge vezane pobede na strani ima skor od 26 pobeda i 11 poraza. I dalje su drugi tim Zapadne konferencije. Narednu utakmicu igraju u nedelju, 12. januara na domaćem parketu protiv Klivlend Kavalirsa.