Filip poražen od Verdaska

Filip Krajinović - polufinale ATP Stokholm opena 2019 - slika preuzeta sa twiter naloga turnira

Krajinović – Verdasko 1:2 (5:7, 6:4, 0:6).

Somborski teniser Filip Krajinović poražen je drugom kolu ATP turnira u Dohi (Katar). Bolji od njega u tri seta bio je španski veteran, 36-godišnji Fernando Verdasko. U prvom setu oba tenisera su uspešno držala svoj servis sve do poslednjeg dvanaestog gema, kada Verdasko pravi brejk i rešava set sa 5:7 u svoju korist. Treba istaći i da je Španac ima dve brejk prilike u osmom gemu koje nije uspeo iskoristiti. I u nastavku susreta Verdasko je „pritiskao“ našeg tenisera. Svoje servise je bez problema rešavao, dok je sa druge strane propustio čak sedam brejk prilika i to samo u prva četiri gema drugog seta. Filip je strpljivo „vrebao“ svoju priliku i u devetom gemu je odmah realizovao za vođstvo od 5:4. Španski teniser je već u narednom gemu bio u prilici da povrati servis, međutim „Fića“ je odoleo i uspešno set priveo kraju za poravnanje rezultata. U odlučujućem setu Krajinoviće igra se potpuno raspala, pa je njegov protivnik set rešio sa „nulom“. Na kraju zaslužena pobeda Verdaska. Takmičenje je završio i Laslo Đere koji je ubedljivo poražen od Francuza Pjer Erbera sa 2:0 (6:1, 6:3), dok je plasman u četvrtfinale jedini izborio Miomir Kecmanović koji je savladao Žo Vilfred Congu sa 2:0 (7:6, 6:1) u setovima. U borbi za polufinale igraće protiv Mađara Martona Fučovića.