Jokić rekordom karijere obeležio Božić

Atlanta – Denver 115:123 (Q1 – 31:29, Q2 – 25:35, Q3 – 30:27, Q4 – 29:32).

Tokom prve deonice viđena je izjednačena igra, obe ekipi su se smenjivale u vođstvu. Domaći su imali najveću prednost od pet poena, dok su gosti imali +4. Ekipa iz Kolorada na startu druge deonice serijom 14:2 stiču prednost od devet poena. Prednost su uspešno sačuvali do odlaska na odmorSrpski centar je sjajno otvorio meč i već u prvoj četvrtini postigao 18 poena, pogodivši tri trojke. Do velikog odmora je ubacio još devet, pa je tako poluvreme završio sa 27 ubačenih koševa. U nastavku susreta Nagetsi su kontrolisali igru, uspešno su održavali stečenu prednost. Slično je bilo i u poslednjih 12 minuta igre. Hoksi su u 40. minutu mini serijom 5:0 prišli na samo pola koša zaostatka (100:101), međutim nisu uspeli da preokrenu. Denver je uzvratio preko Morisa i trojkom Bartona, te su uspešno meč priveli kraju. Nikola Jokić je u pobedi svog tima postavio novi rekord karijere sa čak 47 postignutih poenaImao je i osam skokova, pet asistencija i dve ukradene lopte. Prilog (You Tube). Posebno je impresivan podatak da nije imao nijednu izgubljenu loptu tokom utakmice. Ispratio ga je Barton sa 28 koševa. Nagetsi posle trijumfa u Atlanti sa skorom 25 pobeda i 11 poraza, zauzimaju drugo mesto Zapadne konferencije iza Lejkersa, koji imaju 29/7. Naredni meč „Grumenje“ igra protiv Dalasa u gostima, u četvrtak, 9. januara.