Teška pobeda na startu sezone

Filip Krajinović ATP Stokholm slika preuzeta sa fejsbuk strane turnira

Krajinović – Edmund 2:1 (4:6, 6:3, 6:3).

Filip Krajinović uspešno je započeo novu tenisku sezonu. U veoma teškom meču, u kojem je viđeno čak 12 brejkova savladao Kajla Edmunda sa 2:1 u setovima. Britanac je bolje startovao i brzo poveo. Filip je izgubio prvi servis iako je imao dve gem prilike. Naš teniser je u sedmom gemu vratio izgubljeni servis, smanjio na 4:3, a potom i poravnao rezultat. Odlučujući gem prvog seta trajao je skoro 12 minuta i nažalost pripao je Edmundu koji je tako došao do vođstva od 1:0 u setovima (4:6). Drugi set započeo je obostranim brejkom. „Fića“ je ubrzo drugim brejkom poveo sa 3:2, što se ispostavilo kao odlučujuće. Novim brejkom u devetom gemu srpski teniser je potvrdio drugi set (6:3). Nakon izjednačenja, odluka je pala u trećem setu, koji je započeo identično kao i prethodni, obostranim brejkom. Do petom gema oba tenisera su držala svoj servis, da bi usledila mini serija od tri uzastopna brejka, od kojih su dva završila u korist Somboraca, koji je potom sigurnim servisom potvrdio tešku pobedu na startu nove sezone. Krajinovićev naredni protivnik je Fernando Verdasko koji je u prvom kolu savladao sunarodnika Anduhara. Sigurnu pobedu ostvario je i Miomir Kecmanović koji je maksimalnim rezultatom (6:4, 6:2) bio bolji od Australijanca Tomsona. U narednoj rundi ga čeka treći nosilac Žo Vilfred Conga. Laslo Đere svoj meč protiv Italijana Sonega igra sutra.