Nagetsi „deklasirani“ u Hjustonu

Slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Hjuston – Denver 130:104 (Q1 – 38:26, Q2 – 31:26, Q3 – 23:37, Q4 – 38:15).

Ekipa Hjustona „deklasirala“ je rano jutros u derbiju Zapadne konferencije goste iz Kolorada sa 130:104. Susret je odlučen u poslednjoj četvrtini koju su domaćini dobili više nego ubedljivo. Sve do polovine prve deonice viđena je izjednačena igra, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Ipak, završnica je pripala domaćoj ekipi koja je serijom 12:4 odlepila na +12. U drugoj četvrtini Hjuston je diktirao ritam, održavao stečenu prednost, da bi je u samoj završnici prvog poluvremena uvećao prednost na +17. U nastavku susreta preokret. Gosti su ubacili u brzinu i koševima Bartona, Milsapa i Jokića smanjuju razliku na 69:58. Domaćin je održavao prednost od desetak poena, da bi u finišu treće četvrtine Bizli sa dve trojke smanjio zaostatak na „pristojnih“ minus 3. U ovom delu odličan je bio i Jokić koji je ubacio 13 poena. Rakete otvaraju poslednju deonicu serijom 12:0, što je samo bio nagoveštaj da je pitanje pobednika rešeno. Nakon nove mini serije 7:0 Harden i drugovi odlaze na + 19 (111:92), te je meč faktički prelomljen u njihovu korist. Najefikasniji igrač susreta bio je Džejms Harden sa 35 poena, ispratio ga je Vestbruk sa 28 poena. Sa druge strane Nikola Jokić je upisao 21 poen, osam skokova i četiri asistencije. Prilog (You Tube). Denver je zadržao drugu poziciju Zapadne konferencije sa skorom 23/10, iza L. A. Lejkersa koji imaju 26/7. Narednu utakmicu Nagetsi igraju u petak protiv Indijane.