Neočekivani poraz Nagetsa

Nikola Jokic #15 of the Denver Nuggets 2019 in Boston, Massachusetts. (Photo by Maddie Meyer/Getty Images)

Denver – Nju Orleans 100:112 (Q1 – 26:29, Q2 – 29:29, Q3 – 25:26, Q4 – 20:28).

Košarkaši Denvera neočekivano su poraženi na domaćem parketu od ekipe Nju Orleansa nakon serije od sedam uzastopnih pobeda. Gosti su bolje ušli u meč i već u 3. minutu su poveli sa 1:9, domaćin je malo trgnuo i nakon tri minuta na semaforu je bilo izjednačeno 11:11. Do kraja prve četvrtine igralo je u mini serijama. Tokom druge četvrtine gosti su imali +7, bili su u vođstvu sve do 19. minuta kada Bizli trojkom preokreće na 45:43. Do odlaska na odmor viđena je izjednačena igra oba tima, međutim gosti imaju minimalnu prednost od tri poena. Ekipa Nju Orleansa je bila u konstantnoj prednosti i tokom treće deonice. Najveću prednost su imali u 28. minutu kada su vodili sa 63:71. Meč je prelomljen tokom poslednjih 12 minuta igra kada su gosti pri vođstvu 99:95 pojačali ritam i uz seriju 13:2 pobegli na najvećih +15 i time rešili pitanje pobednika. Nagetsima nije mogao pomoći ni Nikola Jokić koji je upisao 23 poena, a imao je u deset skokova i četiri asistencije. Denver je zadržao drugu poziciju Zapadne konferencije sa skorom 21/9. Narednu utakmicu igraju u subotu, 28. decembra protiv Memfisa na domaćem parketu.