Futsaleri ostali bez finala

Futsaleri somborskog Žak Juniora nesretno su poraženi u polufinalu Kupa Vojvodine od ekipe Novog Sada. U veoma zanimljivoj i iscrpljujućoj utakmici gosti su bili bolji rival tokom većeg dela utakmice, ali su zbog manjka igrača pali u finišu, te su ostali bez plasmana u finale. „Žakovci“ su odlično ušli u meč i već nakon osam minuta vodili su sa 2:0. Strelci su bili Vuković i Radmanović. Pored dva postignuta gola propustili su još tri izgledne prilike u  prvom delu susreta, ali promene rezultata nije bilo. Domaća ekipa je brzo prešla na igru sa pet igrača u polju, što je primoralo ekipu iz Sombora da se povuče i vreba priliku iz kontre. Nažalost, domaći futsaleri su odlično kontrolisali posed lopte, strpljivo su gradili napad, što im se na kraju i isplatilo. Novosađani su smanjili rezultat preko Belovića, te se na odmor otišlo sa prednošću gostiju od 2:1. Điđa Vuković je početkom drugog poluvremena povisio sa 3:1. Ipak, nedugo potom Belović odličnim šutem sa desetak metara matira Molnara i time vraća neizvesnost. Somborci su preko Vidakovića, Vukovića i  Bajčeva imali bili u prilici da prelome meč, međutim, na golu domaće ekipe Vlajić je bio nesavladiv. Mijanović je u 36. minutu poravnao rezultat, da bi na svega 20 sekundi pre isteka regularnog dela Spaić savladao Molnara i tako svom timu doneo pobedu.

Novi Sad – Žak Junior 4:3 (1:2)

Novi Sad: Vlajić, Kostić, Ilić, Mičeta, Belović 2, Spaić 1, Mijanović 1, Katana, Šćepanović.

Žak Junior: Molnar, Radmanović 1, Bajčev, Bojić, Vuković 2, Vidaković, Bogunović.