Jokić predvodio Nagetse do pobede

detalj sa meča Denver - Njujork decembar 2019 godina twiter nalog Denver Nagetsa

Denver – Njujork 111:105 (Q1 – 33:22, Q2 – 34:29. Q3 – 20:33, Q4 – 24:21).

Nikola Jokić predvodio je Nagetse do treće uzastopne pobede. Nakon odlične partije protiv Oklahome, noćas je uz dabl – dabl učinak srpskog centra savladana ekipa Niksa. Somborac je za 36 minuta koliko je proveo na parketu upisao 25 poena, deset skokova i pet asistencija. Iako je ekipa iz Kolorada bila na visini zadatka tokom prvog poluvremena, stekla 16 poena viška, dozvolila je sebi da uđe u neizvesnu završnicu meča. Nakon odličnog prvog dela susreta, usledio je pad u igri, što gosti koristi tokom treće deonice i smanjuju rezultat na svega tri poena zaostatka. U poslednjih 12 minuta igra viđena je izjednačena igra oba tima. Gosti su prvo u 38. minutu stigli do izjednačenja (89:89), da bi odmah potom i poveli sa četiri poena razlike. U poslednjih osam minuta igre Nikola Jokić je preuzeo „konce igre“ u svojim rukama. Prvo je dva puta poentirao, a potom je asistirao Barton koji je trojkom doneo izjednačenje svom timu (98:98). Usledila je trojka i dva bacanja Nikole Jokića sa potpuni preokret i vođstvo 104:100. Odmah potom Barton i Jokić su mini serijom 5:0 odveli svoj tim na +9, tako da je ekipa iz Kolorada stigla do 17. trijumfa u sezoni. „Grumenje“ je trenutno na deobi trećeg mesta Zapadne konferencije sa ekipom Dalasa. Narednu utakmicu Denver igra kao domaćin, u četvrtak, 19. decembra protiv Orlanda.