Nagetsi u lošoj seriji

Filadelfija – Denver 97:92 (Q1 – 26:27, Q2 – 29:23, Q3 – 28:26, Q4 – 14:16).

Ekipa Denvera pretrpela je peti poraz u poslednjih šest mečeva. Bolji od njih ovoga puta bila je ekipa Filadelfije. Gosti su bili bolji na početku utakmice, u par navrata su imali prednost do sedam poena. Ipak, u finišu prve deonice su malo popustili što domaća ekipa koristi i mini serijom 8:0 prelazi u vođstvo 24:21. Filadelfija u uvodnim minutama druge četvrtine novom serijom od 8:0 stiče prednost od 34:27. Nagetsi uspevaju da se vrate i smanje na 37:33, međutim novom serijom od 10:0 domaćin je poveo sa +14. Do odlaska na veliki odmor Jokić i drugovi su uspeli da zaostavak svedu na „pristojnih“ minus 5. U nastavku je viđena izjednačena igra, oba tima su se smenjivala u vođstvu, ali na kraju zaslužena pobeda Filadelfije. Nikola Jokić je meč završio sa 15 poena, sedam skokova i 11 asistencija. Narednu utakmicu Denver igra u petak na domaćem parketu protiv Portlanda.