Novi poraz Nagetsa

Bruklin – Denver 105:102 (Q1 – 25:21, Q2 – 28:33, Q3 – 29:23, Q4 – 23:25).

Košarkaši Denvera poraženi su na gostovanju u Njujorku od ekipe Bruklina. Nakon novog poraza, četvrtog u poslednjih pet mečeva, tim iz Kolorada sa skorom 14/7 zauzima peto mesto Zapadne konferencije. Nagetsi su loše otvorili meč, što su domaćini iskoristili i poveli sa 9:2. Prve poene za goste upisao je Nikola Jokić u 3. minutu susreta. Sve do sredine druge deonice Bruklin je vodio, kada su trojkom Bartona Nagetsi stigli do prvog izjednačenja. Ipak, novom serijom 9:2 domaćin se odlepljuje na +7. U završnici prvog dela dolazi do preokreta. Prvo je Jokić vezao četiri poena za svoj tim, da bi potom i Barton pogodio za dva smanjivši rezultat na 51:48. Alen je povisio na +5, da bi Jokić i Marej sa dve vezane trojke doneli svom timu prvo vođstvo na utakmici i prednost na poluvremenu (53:54). U nastavku je usledila rezultatska klackalica, obe ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi u 30. minutu Bruklin stekao pet poena viška (72:67), koju nije ispustio do završetka treće četvrtine. Denver je u poslednjih dvanaest minuta postigao 25 poena, čak sedam trojki (Grant 4, Moris 2, Barton 1), međutim to nije bilo dovoljno za pobedu. Jokić je bio najefikasniji u ekipi „Grumenja“ sa 24 poena, uz 11 skokova i šest asistencija. Prilog (You Tube). Narednu utakmicu Nagetsi igraju u sredu kada gostuju Filadelfiji.