Nikola ubacio 30 poena Bostonu

Nikola Jokic #15 of the Denver Nuggets 2019 in Boston, Massachusetts. (Photo by Maddie Meyer/Getty Images)

Boston – Denver 108:95 (Q1 – 33:26, Q2 – 20:19, Q3 – 32:19, Q4- 23:31).

Denver Nagetsi su nakon prilično lagane pobede nad Njujork Niksima (129:92), rano jutros poraženi na gostovanju u Bostonu. Raduje činjenica da je nakon serije od nekoliko slabijih utakmica, srpski centar Nikola Jokić ponovo „zasijao“ te je bio na visini zadatka. Utakmicu je završio novim dabl-dablom. Postigao je 30 poena, a upisao je još i deset skokova, četiri asistencije i dve blokade. Prilog (You Tube). Domaći sastav je bolje otvorio susret, poveli su sa 5:0, a do sredine prve deonice imali su 18:10. Tokom druge deonice u nekoliko navrata imali su i dvocifrenu prednost (najveća je bila +15). Ipak do odlaska na odmor Nagetsi su uspeli da prepolove zaostatak. Utakmica je prelomljena u prvoj polovini drugog poluvremena koju su Seltiksi ubedljivo dobili, te su pred poslednjih deset minuta utakmice imali nedostižnih 21 poen. Denver je u poslednjoj četvrtini samo malo uspeo sa ublaži poraz.  Ekipa iz Kolorada je trenutno četvrti tim Zapadne konferencije sa skorom 14/6. Narednu utakmicu igraju već sutra protiv Bruklina.