Radmanović nezadrživ protiv Tanga

Futsaleri Žak Juniora ostvarili su šestu pobedu u prvenstvu Futsal lige Vojvodine – grupa Zapad pobedom na gostovanju nad ekipom Tanga. Gosti su dominirali parketom novosadskog Spensa i bez većih problema zasluženo slavili. Iako oslabljeni, iskusni gostujući igrači su držali „konce“ igre u svojim nogama, nedozvoljavajući protivniku da stvara prilike. Dobra igra u polju donela je nekoliko izglednih prilika gostujućim igračima, ali bez promene rezultata. Ipak, krajem prvog poluvremena otpor domaćih je slomljen. Somborci su poveli u 15. minutu preko Radmanovića, da bi samo dva minuta kasnije Vidaković duplirao prednost svoje ekipe. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Radmanović je povisio na 3:0. U prvim minutama nastavka ekipa Tanga je vršila pritisak ne bi smanjila rezultat i donela neizvesnost u meč. Uspeli su da smanje rezultat u 27. minutu golom Babića koji je odlično zahvatio volej sa desetak metara, pa golmanu Molnaru nije preostalo ništa drugo sem da izvadi loptu iz mreže. Međutim, njihove nade se vrlo brzo utihnule, kada su Konjović (30), a potom i Bajčev (31) iz brzih kontri postigli još dva pogotka. Do kraja susreta Radmanović se još dva puta upisao u strelce za konačnih 7:1.

Tango – Žak Junior 1:7 (0:3)

Strelci: Babić (Tango). Radmanović 4, Vidaković, Konjović, Bajčev, Božić (AG).

Žuti kartoni: Tankosić (Tango). Baljak (Žak Junior).

Tango: Ilić, Minaković, Babić, Tankosić, Božić, Klaić, Đokić.

Žak Junior: Molnar, Radmanović, Baljak, Bojić, Konjović, Čivčić, Bajčev, Vidaković, Bogunović.

Tabela: Leteći Holanđani 23, Novi Sad 19, Žak Junior 18, Leteći Bajmočani 16, Hajduk 6, Fortuna 2, Tango 2.

Ovom utakmicom završen je jesenji deo prvenstva, a nastavak je predviđen za kraj februra naredne godine. Tokom decembra na programu su mečevi Kupa Vojvodine. Ekipa Žak Juniora u nedelju, 8. decembra od 16 časova dočekuje vodeći tim lige, Leteće Holanđane iz Vrbasa. Istog dana startuje i omladinska futsal liga Vojvodine. Mladi igrači Žak Juniora (generacija 2003/2004) će u prvom kolu dočekati Leteće Holanđane. Ovaj susret se takođe igra u nedelju, ali od 14 časova.