Četvrti poraz odbojkaša, pioniri nastavljaju sa uspesima

Odbojkaši Sombora pretrpeli su četvrti poraz za redom u prvenstvu Druge lige Sever. Proteklog vikenda gostovali su u Baču gde su poraženi maksimalnim rezultatom od domaćeg Partizana. Domaćin je sva tri seta ubedljivo rešio u svoju korist. Razlog lošijih rezultata somborskog tima leži u izostanku nekolicine prvotimaca. Nastup su zabeležili: Dragić, Konjović, Aljoša Kevilj, Kašiković, Brdar, Kolarić, Aleksa Kevilj, Pavkov, Zagorac, Bajić, Jekić, Stričević. Narednog vikenda u Somboru gostuje ekipa Proletera koja takođe posle šest kola ima skor od jedne pobede i pet poraza. Imperativ je pobeda za odbojkaše Sombora, a trener Miloš Aleksić se nada da će ovog vikenda ekipa biti kompletna. Utakmica se igra u subotu, 7. decembra od 19 časovaNajmlađa takmičarska selekcija odbojkaškog kluba Sombor beleži uspehe ove jeseni. U subotu su gostovali u Bečeju gde su ubedljivo savladali istoimeni klub u tri seta. Ovo je četvrta uzastopna pobeda somborskih „klinaca“ koji su trenutno prvi tim pionirske lige Vojvodine. Pored Bečeja, savladali su Spartak (3:1), Botafogo (3:0), Mladost (3:0), dok su jedini poraz pretrpeli na gostovanju u Kikindi sa 3:2.

Partizan (Bač) – Sombor 3:0 (25:12, 25:17, 25:16).

Bečej – Sombor 0:3 (20:25, 10:25, 10:25) – pioniri.

Odbojkašice CVS, članice Vojvođanske lige Sever gostovale su u Vrbasu, gde su u okviru sedmog kola poražene od domaće ekipe sa 3:0 (25:15, 25:19, 29:27). Nakon drugog vezanog poraza pale su na šesto mesto. Trenutno imaju devet bodova. Ispod njih su ekipe Bum Voleja (Prigrevica) i Goks – ina iz Odžaka. Narednog vikenda ekipa CVS-a ponovo gostuje ovoga puta u Odžacima, poslednjem timu lige, Goks-inu. Susret se igra u nedelju, 8. decembra od 18 časova. Odbojkašice Volejstarsa za vikend putuju u Sremsku Kamenicu na megdan ekipi Lavica 07. Utakmica se igra u subotu, 7. decembra od 14.30 časova.