Važna pobeda Somborelektra

Rukometaši Somborelektra u derbiju začelja pobedili su ekipu Crvene Zvezde iz Mokrina. Nakon izjednačene igre u uvodnim minutama domaći rukometaši su mini serijom 3:0 poveli sa 8:5. Stečenu prednost su do odlaska na odmor uspešno sačuvali. Istom serijom su otvorili drugo poluvreme što im je donelo duplo veću prednost (22:16). Nakon toga meč je faktički bio prelomljen. Najefikasniji igrač meča bilo je Ilija Kolarić sa 14 postignutih golova, dok se kod gostiju istakao Blažić sa tri gola manje. Somborci su polusezonu završili na devetom mestu (8 bodova) u konkurenciji 12 ekipa. Iza njih su ekipa iz Mokrina sa bodom manje i Nova Pazova 1957 sa šest osvojenih bodova. Rukometaši Apatina jesenji deo prvenstva su završili na poslednjem mestu sa svega dva osvojena boda. U poslednjem kolu poraženi su na gostovanju u Bačkom Jarku od domaće Mladosti TSK sa 36:26.

Somborelektro – Crvena Zvezda (Mokrin) 32:28 (18:15)

Sedmerci: 3/4 (Somborelektro). 2/3 (Crvena Zvezda).

Isključenja: 12 minuta (Somborelektro). 16 minuta (Crvena Zvezda).

Somborelektro: Maksimović, Kolarić 14, Rnjak, Gajin, Pejinović, Jović, S. Miskin 5, Ž. Miskin 4, Jokić 7, Oros 2, Domić, Kuzeljević, Veselovski, Gradinac, Terzin, Zeljko.

Crvena Zvezda: A. Maluckov, Dražić, Ibrajter 2, Kecman 1, Putnik 4, Karanović, Domazet 4, M. Maluckov 6, Tepavac, Blažić 11.

Mladost TSK – Apatin 36:26 (19:7)

Sedmerci: 0/0 (Mladost TSK). 2/3 (Apatin).

Isključenja: 6 Minuta (Mladost TSK). 10 minuta (Apatin).

Mladost TSK: Bogojević, Miličević 7, M. Zorić 7, Rodić 4, Gaković 1, Milinović 4, Đukić 1, N. Zorić, Burić 1, Dvizac 4, Ivanović 1, Ljubisavljević, Pavlov 2, Ždrnja 1, Kostić 3.

Apatin: N. Džaja, Sunajko 3, M. Džaja 1, Ćirić 2, P. Mandić, Milićević, Mačkić 2, Grubor, Medić 3, Tišma, Krec 12, Ćopić, Braun 2, Davidović 1.

Tabela

Odigrano je i poslednje jesenje kolo drugoligaškog ranga. Ekipa Sombora je u petak gostovala u Prigrevici gde je ubedljivo poražena od domaće ekipe. Pitanje pobednika rešeno je tokom prvog dela susreta koji su rukometaši Prigrevice rešili u svoju korist sa +9. U nastavku su pojačali ritam pa je bilo samo pitanje kojim će se rezultatom završiti meč. Ekipa Sombora završava prvideo sezone na deobi poslednjeg mesta sa ekipom Naftagasa. U ovom rangu nastupa i Dalmatinac iz Riđice, koji je u poslednjem meču ove polusezone savladao goste iz Alibunara. Domaći su vodili od samog starta meča, međutim gosti koriste opuštenost Riđičanaca i u 23. minutu dolaze u prvo vođstvo. Ipak, domaći sastav mini serijom 5:2 završava prvi deo susreta i na odmor odlazi sa prednošću od dva gola razlike. Dalmatinac otvara drugo poluvreme serijom 5:0 za vođstvo od 27:21. Stečenu prednost su uspešno održali do samog kraja. Polusezonu završavaju u sredini tabeli sa 11 osvojenih bodova, osam manje iza lidera prvenstva ekipe Hercegovca iz Gajdobre. Rukometna sezona se nastavlja početkom marta naredne godine.

PIK Prigrevica – Sombor 47:25 (22:13)

Sedmerci: 2/2 (PIK Prigrevica). 2/2 (Sombor).

Isključenja: 2 minuta (PIK Prigrevica). 6 minuta (Sombor).

PIK Prigrevica: Momčilović 1, Miočinović 3, Putnik, Kozlovački 13, Savić 4, Ćeran 3, Tepavac 2, Mandić 5, Mesaroš 2, Ćupović 5, Čule, A. Đurasinović 3, P. Đurasinović 3, Lazić 3, Čović.

Sombor: Šuša, Krekić 1, Blagojević, Zorić 2, Pfejfer, Radosavljević 6, Kokrehelj 6, Mijatović 5, Aćić 5.

Dalmatinac – Budućnost 41:34 (20:18)

Sedmerci: 3/3 (Dalmatinac). 3/7 (Budućnost).

Isključenja: 14 minuta (Dalmatinac). 8 minuta (Budućnost).

Dalmatinac: Vojvodić 7, Maričić, S. Miskin 7, Ležaić 7, Šveljo, Despot 3, Graovac 9, Milanko 4, Vorkapić,  A. Macura, S. Macura 4, Gardijan, Zelić.

Budućnost: Dodić, Faturović, Bitević 9, Gajić 9, Kutlašić 1, Arnautović 6, Đan 3, Rošu 6.