Denver „pao“ u produžetku

Sakramento – Denver 100:97 (Q1 – 17:27, Q2 – 23:30, Q3 – 27:18, Q4 – 23:15, produžetak 10:7).

Košarkaši Denvera poraženi su na gostovanju u prestolnici Kalifornije od ekipe Sakramenta. Gostima je pripalo prvo, domaćinu drugo poluvreme, a pitanje pobednika je rešeno u nadoknadi vremena. Nakon uvodne izjdnačene igre, gosti se odlepljuju serijom 13:0. Imali su u dva navrata i prednost od +15, međutim Sakramento je uspeo da do kraja prvih dvanaest minuta smanji zaostatak na -10. I druga deonica je pripala gostima, pa su na odmor otišli sa prednošću od +17. Domaća ekipa je iskoristila odmor da se konsoliduje, a nastavak su otvorili trojkom Korija. Nakon toga Bjelica i Hild postižu koševe, pa Kingsi smanjuju zaostatak na – 10 (49:59). Sredinom treće deonice domaća ekipa je uspela da se približe na svega tri poena zaostatka, međutim, usledili su koševa Bartona i pet poena Granta, pa je na ulasku u poslednju četvrtinu bilo 67:75 za goste. Iako su Nagetsi bili u prednosti tokom čitave poslednje deonice, Sakramento je uspeo trojkama Hilda da u poslednjem minutu meča priđe na pola koša (88:89). Jokić je pogodio jedno od dva bacanja, a Hield dvojkom na asistenciju Bogdanovića doneo izjednačenja. U dodatnih minuta Kingsi su bili staloženiji, što im je donelo pobedu nad drugim timom Zapadne konferencije. U pobedničkom timu tandem Bogdanović/Bjelica upisao je po deset poena. Sa druge strane, Nikola Jokić je i u ovoj utakmici imao „mršav“ učinak, pošto je postigao svega sedam poena, deset skokova i šest asistencija. U sredu, 4. decembra očekuje nas derbi Zapadne konferencije između dve prvoplasirane ekipe Los Anđeles Lejkersa i Denver Nagetsa. U poslednjih pet mečeva ekipa iz Kolorada je četiri puta izlazila kao pobednik.