Jokić imao 20 skokova, pobeda Denvera

detalj sa susreta Denver - Vašington novembar 2019 godina preuzeto sa nba.com

Denver – Vašington 117:104 (Q1 – 25:23, Q2 – 39:24, Q3 – 22:22, Q4 – 31:35).

Ekipa Denvera pobedom nad Vašingtonom upisala je 13 pobedu u NBA šampionatu. Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini domaći tim je ključnu razliku napravio u drugoj četvrtini kada je dobio taj period 34:25, što im je omogućilo da na odmor odu sa 17 razlike na poluvremenu. Vizardsi nakon ovoga nisu uspeli da se vrate u meč, pa su Nagetsi zasluženo na kraju slavili. Nikola Jokić je drugu utakmicu za redom bio jednocifren, a to nije smetalo njegovoj ekipi da ostvari novu pobedu. Nikola je za 25 minuta ubacio osam poena ali je upisao i 20 skokova uz pet asistencija. Prilog (You Tube). „Grumenje“ se trenutno nalaze na drugom mestu Zapadne konferencije, iza Lejkersa koji imaju pobedu više, ali i dva poraza više. Narednu utakmicu ekipa iz Kolorada igra u subotu protiv Sakramenta.