Rukometaši bez pobede

Proteklog vikenda odigrani su svi mečevi rukometnih liga prvog i drugog razreda. Somborski klubovi u drugom rangu pretrpeli su poraze. Ekipa Sombora jedini je naš predstavnik koji je nastupao na domaćem parketu. Ugostili su ekipu novosadske Slavije koja je zasluženo slavila. Od početka se videla razlika na terenu, gosti su bili jači u duelima, brži i to im je donelo prevagu u meču. U domaćem sastavu istakli su se Kokrehelj sa deset odnosno Neškovski sa sedam pogodaka. Kod gostiju Radić je upisao devet pogodaka. Ekipa Dalmatinca poražena je na gostovanju u Vršcu od domaće Mladosti. Poraz je pretrpela i Prigrevica koja je poklekla u Srpskoj Crnji. Član prvog ranga, Somborelektro gostovao je drugoplasiranom timu lige Banatskim Karlovcima. Gosti su sve do 20 minuta držali priključak, kada domaći pojačavaju ritam i tokom poslednjih deset minuta prave razliku i na odmor odlaze sa +6. Sredinom drugog dela gosti smanjuju zaostatak na -3, da bi osam minuta pre kraja meča bilo svega dva razilike (30:28). Međutim usledila je serija domaćih od 4:0 pa se pitanje pobednika nije dovodilo u pitanje.

Sombor – Slavija 26:32 (14:18)

Sedmerci: 2/5 (Sombor). 2/2 (Slavija).

Isključenja: 14 minuta (Sombor). 14 minuta (Slavija).

Sombor: Dragnić 1, Jelić, Krekić, Plećaš, Kovač, Neškovski 7, Šakota 1, Jakob 2, Blagojević, Šuša, Roganović 3, Sladek, Radosavljević, Kokrehelj 10, Aćić 2.

Slavija: Mihajlov, Tešić, Vučković 6, Petrović 1, Jovanović 5, Pribanović, Radić 9, Novaković, Mačkić 6, Orlić, Jakovljević, Žatežić 2, Binić 3.

Mladost – Dalmatinac 35:26 (19:11)

Sedmerci: 2/3 (Mladost). 0/3 (Dalmatinac).

Isključenja: 14 minuta (Mladost). 8 minuta (Dalmatinac).

Mladost: Konstantinov 4, Šojić 6, Begenišić 8, Vit 5, Milosavljević 5, Špan, Karčakovski 4, Brankov, Babić, Radojević 2, Đurđević 1, Živan.

Damlatinac: Vojvodić 7, Maričić 5, Šveljo 3, Končarević 1, Gradijan 8, Vorkapić 2, Tanurdžić.

Vojvoda Stepa – PIK Prigevica 27:19 (17:8)

Sedmerci: 0/1 (Vojvoda Stepa). 3/8 (PIK Prigrevica).

Isključenja: 12 minuta (Vojvoda Stepa). 12 minuta (PIK Prigrevica).

Vojvoda Stepa: Bezbradica, Ćaćić, Milenko Vujović 2, Bjelica 2, Mrakić, Klać 5, Podinić 2, Milan Vujović 2, Koljević, Zukić 6, Gligić 7, Basarić 1.

PIK Prigrevica: Momčilović, Kozlovački 6, Ćeran, Tepavac 3, Mandić 3, Putnik, Ćupović, A. Đurasinović 5, P. Đurasinović 2, Čović.