Na kraju jeseni u sredini tabeli

Fudbaleri Radničkog 1912 završili su jesenji deo prvenstva trećim vezanim porazom. Ovoga puta bolji od njih bili su fudbaleri Bečeja. Domaćin je stekao dva gola prednosti na samom startu meča. Nakon katastrofalne greške Stojakovića domaćin je poveo veću 3. minutu golom Zličića, na asistenciju Iliću. Igrao se sedmi minut, a na semaforu je bilo 2:0. Vorgučin je odlično prošao po desnoj strani, još bolje centrirao, a Kobiljski glavom od stative i loše postavljenog Pavasovića pogodio mrežu. Uspeli su gosti nekako da se oporave od početkog šoka i uspostave ravnotežu na terenu. Sredinom prvog poluvremena Cvetković je bio najviši u skoku, šutirao glavom pogodio stativu, a kada su svi očekivali pogodak sa gol linije loptu izbacuje Miljević. Par minuta pre odlaska na odmor dve prilike za fudbalere Radničkog 1912. Knežević se našao u gol šansi, odlično šutirao, međutim golman gostiju Marković izbacuje u korner. Krajem poluvremena Bošković odlično centrira u kazneni prostor domaće ekipe, a Cvetković sa peterca zakucava loptu u mrežu. U nastavku susreta se uglavnom igralo na sredini terena. Sredinom drugog dela, odlični Ilić ponovo loptu šalje u kazneni prostor, a nakon nove greške gostujuće odbrane Miloš Zličić postavlja konačan rezultat. U samom finišu meča Aleksa Matić je odlično šutirao sa 16 metara, ali je i ovoga puta golman Marković bio na visini zadatka. Somborci završavaju jesenji deo na sredini tabele sa 20 skupljenih bodova. Ostvarili su po pet pobeda/remija/poraza. Prvenstvo se nastavlja sredinom marta. Titulu jesenjeg prvaka osvojila je ekipa Zeljezničara iz Pančeva.

Bečej 1918 – Radnički 1912 3:1 (2:1)

Strelci: Zličić 2, Kobiljski (Bečej 1918). Cvetković (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Marković, Janjuš, Erdeljan (Bečej 1918). Matić, Knežević, Bačanin (Radnički 1912).

Bečej 1918: Marković, Miljević, Ostojić, Dabižljević (Savin), Zličić, Kobiljski, Ilić, Kurtiši (Jelić), Janjuš (Ćulum), Vorgučin, Erdeljan.

Radnički 1912: Pavasović, Matić, Damjanović, Slavuljica, Šćepanović, Knežević, Radev (Matijević), Stojaković, Bošković (Bošković), Cvetković, Bačanin.

Izveštaje sa ostalih utakmica poslednjeg jesenjeg kola možete pogledati u nastavku vesti.

Željezničar – Omladinac 6:1 (3:0)

Strelci: Jankulov, Đorić, Ivković, Stojanović, Lazarević, Stojanov (Željezničar). Garić (Omladinac).

Žuti kartoni: /

Željezničar: Knežević, Jankulov, Đorić, Plavšić, Ivković (Stojanov), Stojanović (Tanasković), Kovačević, Jovanović, Bašanović, Lazarević, Mandić.

Omladinac: Jagodić, Ivetić, Đušić, Filipović, Garić, Labović, Mojsilović, Savić, Stevanović, Gajić, Živković (Miodragović).

Bratstvo 1946 – 1.maj 1:0 (1:0)

Strelci: Šveljo (Bratstvo 1946).

Žuti kartoni: Vejnović, Tanasić, S. Vuković, Matović (Bratstvo 1946). Soković, Milojević (1.maj).

Bratstvo 1946: Borojević, Bulatović, Vejnović, Tanasić, S. Vuković, Zečević (Makar), Miličkivić, Kozomora (Matović), Šveljo, Stanković, Zorić (N. Vuković).

1.maj: Šegavac, Pejić, Bajić, Radišić, Soković, Milojević, Krstić, Tepavčević (Dobić), Stojisavljević, Gavrilović, Zec.

Vojvodina 1928 – Radnički (SM) 1:2 (0:0)

Strelci: Živanov (Vojvodina 1928). Perović, Šemić (AG) (Radnički SM).

Žuti kartoni: Bogdanović, Banč, Živanov (Vojvodina 1928). Čupić, Šućak, Kovačević (Radnički SM).

Crveni kartoni: Ivanović (Radnički SM).

Vojvodina 1928: Magda, Džajski, Đukanović (Šemić), Bogdanović, Banč (Kalajdžija), Živanov, Mišić (Šćepanović), Malbaški, Jeftić, Vlaučin, Runjavac.

Radnički (SM): Čupić, Šućak, Vujović, Petrović, Kovačević, Pejović, Perović, Janković, Matijević, Ivanović, Glišić.