Jokić predvodio svoj tim do nove pobede

Nikola Jokić slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Hjuston 105:95 (Q1 – 27:22, Q2 – 27:29, Q3 – 28:22, Q4 – 23:22).

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Hjuston i tako ostvarili desetu pobedu u sezoni, uz tri poraza. Domaćin je otvorio utakmicu serijom 7:0, gosti su uzvratili sa 2:15, da bi usledio novi preokret i serija Nagetsa od 15:0 za vođstvo od 24:15. Iako su tokom čitavog prvog poluvremena bili u prednosti, u par navrata i dvocifrenoj, na odmor su otišli sa viškom od svega tri poena. U nastavku slična situacija, gosti nijednom nisu ugrozili vođstvo ekipe iz Kolorada. U finišu meča bilo je i +16, pa kada se sve uzme u obzir zaslužena pobeda „Grumenja“. Nikola Jokić predvodio je Nagetse sa 27 poena, 12 skokova i 4 asistenciju, uz čak sedam izgubljenih loptiPrilog (You Tube). Vil Barton postigao je 15 poena, dok je Milsap imao učinak od 11 poena. Kod Rokitsa je standardno najefikasniji bio Džejms Harden sa 27. Narednu utakmicu Denver Nagetsi igraju u subotu ujutru po našem vremenu protiv Boston Seltiksa.