Sjajne odbojkašice stigle do nove pobede

Volejstars – Futog Vest 3:2 (25:19, 25:20, 19:25, 14:25, 15:10).

Odlična odbojkaška predstava viđena je proteklog vikenda u maloj sali Gradske hale Mostonga. Odbojkašice Volejstarsa u četvrtom kolu Druge lige Sever ugostili su ekipu Futog Westa i nakon velike borbe i prave drame slavile su sa 3:2 u setovima. Odlično su otvorile meč i vrlo brzo bez većih problema su povele sa 2:0 u setovima. U trećem je viđeno mnogo više neizvesnosti. Igralo se poen za poen, a domaće igračice su uspele sa povedu sa 12:8. Takon tajm auta gošće iz Futoga prave seriju 8:4 i stižu do izjednačenja 16:16. Domaći trenerski tandem Ilić/Karanović su zatražili minut odmora koji nažalost nije puno pomagao pošto su gošće novom serijom (9:3) uspešno set privele kraju. Gubitak seta potpuno je poremetio domaći sastav. Gošće su četvrti set otvorile sa 6:0. Ipak, strpljivom igrom Volejstars je iz minut u minut polako stizao razliku, a blokom Jelene Kukulj su stigle i do prvog vođstva (10:9). Tada dolazi do novog pada u igri, što gošće koriste i mini serijom 3:0 vraćaju prednost, a ubrzo i dobijaju set i poravnavaju rezultat. Odluka je pala u petom odlučujućem setu. Somborke su zahvaljujući odličnom prijemu i raznovrsnim napadom brzo povele sa 5:1. Trener gostiju je bio prinuđen da brzo potroši oba tajm auta, što nije puno uticalo na domaći sastav. Sara Dizdar je odličnim servisom poremetila gostujuće primače, dok su Jelena Kukulj i Jana Nešić na mreži „izluđivale“ protivnice. Meč poen obezbedio je tandem Sara Dizdar/Sara Sučević, dok je pobedu potvrdila upravo Sara Sučević odličnim servisom za konačnih 3:2. Za Volejstars su nastupile: Grozdić, Kukulj, Sučević, Duzdar, Laketa, Ninković, Milovanović, Macanović, Nešić, Knežević, Obradović. Nakon četvrtog kola Volejstars zauzima treću poziciju na tabeli. Narednog vikenda gostuju u Bačkoj Palanci ekipi Panonije. Druga somborska ekipa CVS u okviri petog kola Prve Vojvođanske lige Sever gostovala je u Prigrevici gde je savladala domaći sastav Bum Voleja maksimalnim rezutatom, po setovima (18:25, 24:26, 17:25). U sledećem kolu dočekuju Spartak 2. Odbojkaši Sombora lišeni pomoći trojice igrača iz prve postave ubedljivo su poraženi na gostovanju u Bečeju sa 3:0 (25:21, 25:13, 25:13). Narednog vikenda u Somboru gostuje odlična ekipa Vojvodine 2. Somborci su nastupili u sastavu: Dragić, Konjović, Aljoša Kevilj, Kašiković, Brdar, Kolarić, Perić, Aleksa Kevilj, Zagorac, Živanović, Stričević.