Bukovčani osvojili vredan bod

Tomić postiže pogodak za ekipu Omladinca - slika preuzeta sa fejsbuk stranice penal.025-Sombor

Omladinac sa Bukovca remizirao je na domaćem terenu sa trećeplasiranim timom Područne fudbalske lige Sombor, ekipom Borca 46 iz Obrovca. U prvom delu meča nije bilo golova, dok su u nastavku viđena dva pogotka, po jedan na obe strane. Domaćin je poveo u 59. minutu golom Predraga Tomića. Sredinom drugog dela gosti stižu do izjednačenja iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Siguran realizator bio je Goran Maksimović. Kordun je lako savladao Kulpin sa 3:0, dok je Žak ponovo pretrpeo visok poraz, ovoga puta na gostovanju u Magliću, od istoimene ekipe sa 6:1. Narednog vikenda u poslednjem kolu jesenjeg šampionata Žak dočekuje Budućnost iz Mladenova, dok će Kordun i Omladinac gostovati u Obrovcu odnosno Paragama.

Omladinac – Borac 46 – 1:1 (0:0)

Strelci: Tomić (Omladinac). Maksimović (Borac 46).

Žuti kartoni: Terzija, Jovanović (Omladinac). Jandrić, Lakatoš, Vranac (Borac 46).

Omladinac: Milošević, Tomić, Mazinjanin (Vukadinović), Nemanja Mijić, Bognar, Nikola Mijić, Grgić, Terzija (Nenad), Krstić, Jovanović, Matić.

Borac 46: Đukić, Maksimović, Lakatoš, Kozomora, Vjetrović, Ponjević (Vranac), Balango, Gajić, Jandrić, Jovanović, Stanišić.

Rezultati kompletnog pretposlednjeg (14) kola: Budućnost (M) – Vojvodina 1:2, BSK -Hercegovac 2:3, Slavija – Polet 3:0, Radnički 1918 – Budućnost (P) 1:0, Kordun – Kulpin 3:0, Rusin – Tvrđava 4:0, Maglić – Žak 6:1.

Tabela: Hercegovac 34, Vojvodina 32, Borac 46 – 29, Slavija 27, Rusin 26, Radnički 1918 – 26, Kordun 26, Tvrđava 21, Budućnost (M) 21, Polet 20, BSK 15, Budućnost (P) 14, Maglić 11, Omladinac 10, Kulpin 6, Žak 1.

Parovi poslednjeg (15) kola: Žak – Budućnost (M), Tvrđava – Maglić, Kulpin – Rusin, Borac 46 – Kordun, Budućnost (P) – Omladinac, Polet – Radnički 1918, Hercegovac – Slavija, Vojvodina – BSK.