„Brzi voz“ uzeo sva tri boda

Fudbaleri Radničkog 1912 pretrpeli su nezasluženi poraz od Dinama 1945 iz Pančeva u poslednjem ovosezonskom meču pred domaćim navijačima. Silovito su domaći otvorili susret i već u četvrtom minutu stižu do vođstva preko Davida Kneževića. Matić je odlično započeo akciju, Bošković nastavio, a Matijević odlično pronašao Kneževića koji sigurnim i oštrim udarcem sa ivice kaznenog prostora postiže svoj deveti pogodak u prvenstvu Srpske lige Vojvodine. Već u 12. minutu Antunić je duplirao prednost. Knežević je primio loptu na 20-tak metara od gola, proigrao Antunića koji precizno šutira sa 16-17 metara po zemlji. Samo četiri minuta kasnije, Knežević pogađa stativu. Sve je dobro uradio, primio loptu, „zalomio“ igrača gostiju, odlično šutirao, međutim isprečila se stativa. Pet minuta stiže kazna. Odlična akcija gostiju po levoj strani. Petrović je „pretrčao“ Miloševića, potom pored neodlučnog Goronjića vratio povratnu u srce kaznenog prostora, gde je primio sam i neometan kapiten gostiju Stanić. Usledio je siguran i neodbranjim šut za smanjenje rezultata. Devet minuta kasnije Stanić i Petrović su razmenili dupli pas, izbacili iz igre gotovo kompletnu domaću odbranu, te poravnali rezultat. Strelac Luka Petrović. Domaći nisu posustali. Podigli su ritam i brzo stigli do nove prednosti u 38. minutu. Matijević je odlično pronašao Antunića u kaznenom prostoru koji preciznim udarcem postiže drugi pogodak na meču za 3:2. Samo dva minuta kasnije nova akcija domaćih, isti akteri, ali bez pogotka. Matijević je nanizao tri četiri gostujuća igrača, uposlio Antunića koji odlično šutira, tik iznad prečke. Gosti su uzvratili preko Šarčevića koji je „neozbiljno“ pokušao da lobuje Pavasovića. Minut pre kraja prvog dela novi zicer za domaćina. Matijević je odlično povukao kontru, uposlio Antunića koji šutira tik pored stative. U nastavku su gosti pokazali da žele da se nadigravaju, dok su sa druge strane domaći igrači neobjašnjivo stali, što se ponavlja već koji put. Već u četvrtom minutu nastavka gosti pogađaju stativu. Odmah potom šansa za Matijevića koji nije dobro zahvatio centaršut Antunića na petercu gostiju. Usledila je kazna. Petrović je ponovo „protutnjao“ po levoj strani, centrirao, a kapiten Stanić pogodio za novo izjednačenje. Gosti se nisu zadovoljili, već su nastavili sa pritiskom. Pokušali su Dašić i Šarčević, međutim bez većeg uspeha. Uzvratio je Bačanin na drugoj strani. Matijević je odlično izveo slobodan udarac sa leve strane, Damjanović je pokušao da šutira, lopta je došla do Bačanina koji odlično šutira sa 6-7 metara, ali umesto mreže pogađa golmana Andžića, a lopta odlazi u korner. U poslednjih dvadesetak minuta igralo se između dva kaznena prostora, bez ozbiljnijih prilika. Ipak, dva minuta pre kraja regularnog dela Luka Petrović postiže pobedonosti pogodak za goste. Bošković je izgubio loptu na polovini gostiju, usledila je munjevita kontra, lopta je došla do Stanića koji je fantastično šutirao, a lopta je od stative završila iza leđa golmana Pavasovića. Kada se sumiraju utisci, odlična utakmica na Gradskom stadionu, tristotine gledaoca je moglo da uživa u igri oba tima, viđeno je sedam lepih pogodaka, više preokreta, ali ostaje žal što domaći nisu iskoristili svoje prilike. Narednog vikenda ekipa Radničkog 1912 zatvara ovogodišnju sezonu gostovanjem u Bečeju, nakon čega sledi pauza i nastavak sezone na proleće.

Radnički 1912 – Dinamo 1945 – 3:4 (3:2)

Strelci: Antunić 2, Knežević (Radnički 1912). Stanić 2, Petrović 2 (Dinamo 1945).

Žuti kartoni: Šćepanović, Goronjić (Radnički 1912). Milojević, Ahčin (Dinamo 1945).

Radnički 1912: Pavasović, Matić (Macanović), Damjanović, Slavuljica, Šćepanović (Bačanin), Matijević, Knežević, Bošković, Milošević (Stojaković), Goronjić, Antunić.

Dinamo 1945: Andžić, Dašić, Nedučić, Stojanov (Terzić), Stojanovski, Ahčin, Milojević, Šarčević, Bobar (Đokić), Stanić (Belić), Petrović.