Nagetsi bolji od Bruklina

Nikola Jokić slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Bruklin 101:93 (Q1 – 28:35, Q2 – 21:26, Q3 – 30:18, Q4 – 22:14).

Košarkaši Denvera upisali su osmu pobedu u NBA šampionatu pošto su sinoć na domaćem terenu savladali goste iz Bruklina. Gostima je pripalo prvo, a domaćinu drugo poluvreme. Imala je ekipa iz Kolorada prednost tokom većeg dela prve deonice, ali su gosti serijom 18:8 završili prvih deset minuta. Do odlaska na odmor prednost je išla i do +15. U nastavku domaći su zaigrali bolje, kontrolisali su igru, diktirali ritam i za samo deset minuta nastavka stižu do poravnanja, da bi u 39. minutu trojkom Granta poveli sa 86:83. Odmah potom Plamli i Barton postižu poena za +7. Stečenu razliku domaći su uspešno održali do samog kraja mečaNikola Jokić je stigao do dabl-dabl učinka od 18 poena i deset skokova, a pored toga imao je i tri asistencijePrilog (You Tube). Nagetsi su trenutno treći tim Zapadne konferencije, a narednu utakmicu igraju u noći nedelja na ponedeljak kada će gostovati u Memfisu.