Sva tri poraza u Područnom rangu

Odigrano je kompletno 13. kolo Područne fudbalske lige Sombor. Somborski predstavnici poraženi su pretrpeli poraze. Fenjeraš lige je ugostio ekipu Rusina. Gosti su pitanje pobednika rešili za dvanaest minuta prvog dela. Mrežu domaćih načeo je Đukanović u 20. minutu nakon odlične kontre po desnoj strani. Davidović je pobegao domaćoj odbrani, vratio povratnu na ivicu kaznenog prostora, a Davidović rutinski savladao nemoćnog Lončara. Tri minuta kasnije Davidović je vešto izbegao ofsajd zamku loše postavljenih štopera somborskih „crno-belih“, ušao u kazneni prostor, zaobišao golmana i loptu smestio u mrežu. Isti igrač je u 32. minutu postigao i treći pogodak za svoju ekipu što je bio i rezultat prvog dela. Savić je smanjio vođstvo gostiju u desetom minutu nastavka. U 58. minutu „Žakovci“ ostaju sa devet igrača, pošto su isključeni Trivunović (drugi žuti) i Đurišić (nesportsko ponašanje). Pet minuta kasnije Davidović postiže het- trik sa bele tačke. Prednost gostiju uvećao Veselinović sa dva brza pogotka u rasponu od svega tri minuta. Savić je novim pogotkom dva minuta pre istaka regularnog dela ublažio prednost, da bi Davidović novim, četvrtim golom na utakmici postavio konačnih 2:7 za goste iz Ruskog Krstura.

Žak – Rusin 2:7 (0:3)

Strelci: Savić 2 (Žak). Davidović 4, Veselinović 2, Đukanović (Rusin).

Žuti kartoni: Drezgić, Bačić (Žak). Đukanović, Davidović (Rusin).

Crveni kartoni: Trivunović, Đurišić (Žak).

Žak: Lončar, Krstanović, Tišma (Česner), Drezgić, Đurišić, Klipa, Trivunović, Bačić, Savić, Vidaković (Kovačević), Matko (Šukić).

Rusin: Nađ, Veselinović, Holik, Malacko, Marković (Vislavski), Branković, Đukanović (Bodnar), Davidović, Budimski (Hardi), F. Vujović, V. Vujović.

U ostalim susretima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Tvrđava – Kordun 4:1, Hercegovac – Vojvodina 3:1, Maglić – Budućnost (M) 0:0, Kulpin – Omladinac 1:0, Borac 46 – Radnički 1918 – 2:1, Budućnost (P) – Slavija 2:0, Polet – BSK 3:2.

Tabela: Hercegovac 31, Vojvodina 29, Borac 46 – 28, Slavija 24, Radnički 1918 – 23, Rusin 23, Kordun 23, Tvrđava 21, Budućnost (M) 21, Polet 20, BSK 15, Budućnost (P) 14, Omladinac 9, Maglić 8, Kulpin 6, Žak 1.

Parovi narednog (14) kola: Budućnost (M) – Vojvodina, BSK -Hercegovac, Slavija – Polet, Radnički 1918 – Budućnost (P), Omladinac – Borac 46, Kordun – Kulpin, Rusin – Tvrđava, Maglić – Žak.