Jokić ponovo pogodio za pobedu

Nikola Jokić - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Minesota – Denver 98:100 (Q1 – 27:27, Q2 – 24:22, Q3 – 13:27, Q4 – 26:14, Overtime 8:10).

Košarkaši Denvera slavili su posle produžetka protiv Minesote u gostima rezultatom 100:98. Junak trijumfa tima iz Kolorada, po drugi put uzastopno bio je srpski centar Nikola Jokić. U utakmici punoj preokreta, gosti iz Kolorada su na nešto manje od sedam minuta pre kraja imali 16 poena prednosti (90:74). Ipak, dolazi do neverovatnog pada u njihovoj igri, što domaći koriste i serijom  16:0 obezbeđuju sebi produžetak. U dodatnih pet minuta Denver je u jednom trenutku uspeo da se ‘odlepi’ na 98:94, ali su Vukovi izjednačili na 26 sekundi pre kraja. Pobedosni koš na 2.4 sekunde pre isteka dodatnog vremena je postigao Nikola Jokić za novu pobedu svog tima. Somborac nije bio šuterski raspoložen. Pogodio je svega 10 koševa iz 30 pokušaja, ali je sa 20 poena bio najefikasniji u svom timu. Tome je pridodao još 6 skokova, 7 asistencija i po jednu ukradenu loptu i blokadu. Prilog (You Tube). Narednu utakmicu Nagetsi igraju u noći utorak na sredu protiv ekipe Atlante na domaćem parketu.